Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Za nami 15. Bieg Policz się z cukrzycą. Tym razem w nowej formule

źródło: Biuro Prasowe WOŚP, info. własna, dodano: 4 lutego 2021 r.

31 stycznia 2021 roku po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tego dnia, po godzinie 12:00, rozpoczął się punkt kulminacyjny 15. Biegu Policz się z cukrzycą, który co roku przyciąga tysiące biegaczy. W tym roku, ze względu na pandemię, bieg przyjął wyjątkową formę. Uczestnicy nie biegli jak co roku razem - ramię w ramię, lecz w dowolnie wybranym miejscu. Liczył się udział i symbolika - niezmienna od 2004 roku.

Biegamy w Polsce i na całym świecie

Od prawie roku wszystkie wydarzenia organizowane przez Fundację WOŚP ze względu na pandemię wyglądają inaczej niż dotychczas. Festiwal Pol’and’Rock stał się w 2020 roku Najlepszą Domówką na Świecie, a koncerty i spotkania z artystami podczas 29. Finału transmitowane są na cały świat ze specjalnie przygotowanego studia, w którym wyjątkowo znajdują się tylko realizatorzy transmisji.

Bieg, tradycyjnie towarzyszący styczniowemu Finałowi Orkiestry, również nie jest taki sam, jak w poprzednich latach. Dla wielu biegaczy bieg w nowej formule okazuje się być lepszy i bardziej dostępny. Chęć przebiegnięcia dystansu 5 kilometrów w pomarańczowej koszulce, w dowolnym miejscu i w jakikolwiek sposób (byle siłą swoich mięśni), zadeklarowała w tym roku rekordowa liczba uczestników (ponad 10 000 zarejestrowanych uczestników), również za granicą. Zgłosili się biegacze z Europy, Azji czy nawet Oceanii i to właśnie z tamtych miejsc brali udział w biegu.

Jerzy Magiera
Jerzy Magiera po pokonaniu dystansu 5 km

Jak można było dołączyć do biegu?

Jednym z warunków dołączenia była rejestracja uczestnika na platformie ALL YOU NEED IS RUNNING i połączenie z ulubioną aplikacją sportową. Oficjalny start biegu obejrzeć można było podczas transmisji wyemitowanej w stacji TVN. Platforma ALL YOU NEED IS RUNNING do końca Finałowego dnia zliczała i pokazywała na żywo, jaki dystans pokonali w sumie wszyscy uczestnicy biegu. Biegacze pokonali w sumie 130 932 kilometrów.

Policz się z cukrzycą to nie tylko bieg

Impreza sportowa, odbywająca się przy okazji Finału WOŚP jest symbolem programu, który od lat jest jednym z istotniejszych, sztandarowych działań Fundacji. Od 2004 roku zakupiono 1573 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych, które przekazano do 38 ośrodków.

Szczególną opieką WOŚP otacza kobiety w ciąży. Od 2013 działa Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą typu 1.

W programie mogą uczestniczyć zarówno kobiety planujące macierzyństwo, jak i również te w 1. trymestrze - jeśli nie mają własnej pompy insulinowej, mogą ją wypożyczyć w specjalistycznym ośrodku - wraz z sensorami monitorującymi poziom glikemii. Fundacja zadbała nie tylko o zakup i refundację zestawów infuzyjnych, lecz także o przeszkolenie lekarzy i pielęgniarek z zasad leczenia pompami insulinowymi i prowadzenia leczenia od etapu planowania, poprzez całą ciążę.

Źle leczona cukrzyca i wysokie wartości glikemii w pierwszych tygodniach ciąży zwiększają ryzyko poronienia oraz wystąpienia wad wrodzonych u dziecka (głównie układu nerwowego, krwionośnego, nerek).

Do końca listopada 2020 roku pompy zakupione przez Fundację WOŚP zostały wypożyczone łącznie 4506 kobietom. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu urodziło się 2275 dzieci. W znakomitej większości były one zdrowe (2072).

Wszystko na temat programu znajdziesz tutaj.

Za nami 15. Bieg Policz się z cukrzycą. Tym razem w nowej formule


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Za nami 15. Bieg Policz się z cukrzycą. Tym razem w nowej formule
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line