Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z cukrzycą

Czy znamy najgroźniejsze powikłania cukrzycy?

źródło: oprac. własne, dodano: 5 lutego 2021 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

Zobacz rozmowę z panią dr n. med. Małgorzatą Żmudzińską, diabetologiem z Poradni Diabetologicznej w Bydgoszczy oraz panem Andrzejem Mielcarkiem, Prezesem Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Rzeszowie na temat stanu przedcukrzycowego, powikłań cukrzycy, wsparcia rodziny w codziennym zmaganiu z cukrzycą i edukacji rodziny i bliskich o możliwych skutkach cukrzycy. Film powstał w ramach kampanii "Dłuższe Życie z Cukrzycą".

Pani doktor Małgorzata Żmudzińska odpowiada na pytania dlaczego ważne jest rozpoznanie stanu przedcukrzycowego? Jakie są najgroźniejsze powikłania cukrzycy? Które z nich są najniebezpieczniejsze dla diabetyków? Jakie są pierwsze objawy udaru mózgu? Co powinno nas zaniepokoić?

Pan Andrzej Mielcarek udziela odpowiedzi na pytania czy osoby chore na cukrzycę zdają sobie sprawę z poważnych konsekwencji jakie może nieść za sobą źle leczona lub nieleczona cukrzyca? Czy diabetycy mają wsparcie wśród swoich rodzin w codziennym zmaganiu się z cukrzycą? Jak ważne jest edukowanie rodziny i bliskich o możliwych skutkach cukrzycy?

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. Portal mojacukrzyca.org od samego startu Kampanii jest jej aktywnym partnerem medialnym.

Więcej informacji o kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą" znajdziecie na stronie www.dluzszezyciezcukrzyca.pl oraz na Facebooku.

Zobacz rozmowęJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z cukrzycą: Czy znamy najgroźniejsze powikłania cukrzycy?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line