Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

W Krakowie działa zespół psychologów i psychiatrów, którzy pomogą Ci w chorobie

źródło: info. własna, organizator, dodano: 10 lutego 2021 r.

Serdecznie zapraszamy osoby chorujące na cukrzycę typu 1, które zmagają się z objawami zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeniami odżywiania (diabulimia, anoreksja) i zaburzeniami osobowości. W ramach Poradni Psychologicznej i Poradni Psychiatrii Dorosłych Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie działa zespół, którego celem jest opieka nad pacjentami z cukrzycą typu 1 i współtowarzyszącymi objawami zaburzeń psychicznych. Zespół działa w każdy poniedziałek pomiędzy godziną 9.00 a 13.00.

Zaburzenia lękowe, depresyjne, zaburzenia odżywiania czy osobowości dotyczą kilkunastu do kilkudziesięciu procent osób w naszym społeczeństwie. Rozwijają się w związku z szeregiem różnych przyczyn - trudnymi doświadczeniami w przeszłości, zablokowanymi emocjami i potrzebami, obawami dotyczącymi przyszłości, niskim poczuciem własnej wartości, brakiem wiary we własne możliwości i szeregiem innych czynników.

Zaburzenia psychiczne są w pełni wyleczalne, a dobrze prowadzona terapia może stać się nie tylko sposobem na odzyskanie równowagi psychicznej, ale także szansą na rozwój i wzmocnienie swoich zasobów.

W Polsce można znaleźć szereg placówek oferujących psychoterapię i leczenie psychiatryczne. Jednak w przypadku współwystępowania choroby przewlekłej jaką jest cukrzyca typu 1, leczenie zaburzeń psychicznych wymaga zastosowania technik i odpowiedniej wiedzy klinicznej, uwzględniającej także specyfikę choroby przewlekłej, zwłaszcza w przypadku psychoterapii.

Doświadczony psychiatra z pewnością stanowić będzie pomoc i odpowiednie wsparcie.

W ramach Poradni Psychologicznej i Poradni Psychiatrii Dorosłych Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie działa zespół, którego celem jest opieka nad pacjentami z cukrzycą typu 1 i współtowarzyszącymi objawami zaburzeń psychicznych.

Serdecznie zapraszamy osoby chorujące na cukrzycę typu 1, które zmagają się z objawami zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeniami odżywiania (diabulimia, anoreksja), zaburzeniami osobowości. Zespół działa dla Państwa w każdy poniedziałek pomiędzy godziną 9.00 a 13.00.


Oferujemy konsultacje psychologiczne i psychiatryczne, diagnostykę oraz psychoterapię grupową.

Nasz zespół

 • dr n. med. Katarzyna Cyranka - kierownik zespołu, psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany Psychoanalityk Jungowski, adiunkt w Katedrze Psychiatrii UJ CM, starszy asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;

 • lek med. Andrzej Juryk - specjalista psychiatrii, starszy asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, asystent w Katedrze Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uprawniony do prowadzenia psychoterapii pod superwizją;

 • mgr Magdalena Byrczek - psycholog kliniczny, ukończyła całościowe szkolenie w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym uzyskując uprawnienia psychoterapeutyczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała przez lata pracy na oddziałach zaburzeń psychicznych osób dorosłych i oddziałach somatycznych (m.in. Oddział Kliniczny Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego, obecnie Oddział Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju).

 • mgr Dominika Sarna-Palacz - absolwentka psychologii stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła całościowe szkolenie uprawniające do wykonywania zawodu psychoterapeuty ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin oraz Studium Socjoterapii i Treningu interpersonalnego. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej ze szczególnym uwzględnieniem psychologii klinicznej chorób somatycznych.

 • mgr Teresa Żuchowicz - certyfikowany superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

 • prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa - konsultant merytoryczny ds. diabetologii

 • prof. dr hab. med. Dominika Dudek - konsultant merytoryczny ds. psychiatrii
Serdecznie zapraszamy! Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem 664680001.

W Krakowie działa zespół psychologów i psychiatrów, którzy pomogą Ci w chorobie


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: W Krakowie działa zespół psychologów i psychiatrów, którzy pomogą Ci w chorobie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line