Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Mateusz Rudyk podpisał kontrakt z Team Novo Nordisk

źródło: info. prasowa, dodano: 16 lutego 2021 r.

Team Novo Nordisk

Team Novo Nordisk, pierwszy na świecie zespół zawodowych kolarzy z cukrzycą, podpisał kontrakt na sezon 2021 ze złotym medalistą Mistrzostw Europy UEC 2016 w sprincie drużynowym - Mateuszem Rudykiem. U kolarza zdiagnozowano cukrzycę typu 1 w wieku 12 lat.

Mateusz Rudyk pod skrzydłami Team Novo Nordisk będzie przygotowywał się do udziału w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Rudyk dołącza do 18-krotnej mistrzyni USA - Mandy Marquardt, jako drugi zawodowy sportowiec torowy wspierany przez Team Novo Nordisk.

- Dołączenie do Team Novo Nordisk jest ważnym etapem w mojej karierze. Zespół składa się z kolarzy z cukrzycą takich jak ja, co pokazuje, że choroba nie stoi na przeszkodzie, aby być zawodowcem i osiągać świetne wyniki sportowe - mówi Mateusz Rudyk. Igrzyska Olimpijskie są moim priorytetem. Chcę walczyć o medal i wierzę, że uda mi się go zdobyć. Moim celem jest pokazanie innym pacjentom, że cukrzyca nie jest ani ograniczeniem, ani przeszkodą w osiąganiu wyników sportowych na światowym poziomie - dodaje zawodnik.

Mateusz Rudyk jest zdobywcą brązowego medalu w sprincie indywidualnym na Mistrzostwach Świata 2019 w Pruszkowie i brązowego medalu w sprincie indywidualnym na Mistrzostwach Europy 2019 w Apeldoorn.

Mateusz Rudyk podpisał kontrakt z Team Novo Nordisk

- Przede wszystkim Mateusz jest świetnym, zorientowanym na cel, młodym człowiekiem, którego wielkim marzeniem jest start na Igrzyskach w Tokio - mówi CEO Team Novo Nordisk, Phil Southerland. Fakt, że do zespołu dołącza jeden z najlepszych sprinterów na świecie jest dla nas ogromną motywacją i wyróżnieniem. Mateusz i Mandy zaprzyjaźnili się - myślę, że mamy szansę na sukces olimpijski zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet, co dla Novo Nordisk byłoby spełnieniem marzeń - dodaje Southerland.

- Mateuszowi nie chodzi tylko o zdobycie medalu - chce również zaprezentować się, jako sportowiec, który edukuje i inspiruje społeczność diabetologiczną. Nie mogę się doczekać współpracy z nim i wspierania go nie tylko pod kątem sportu, ale także realizacji celów, które przyświecają ambasadorom idei Team Novo Nordisk. Razem jesteśmy silniejsi. Razem możemy skuteczniej komunikować nasze przesłanie. Razem będziemy zmieniać świat i walczyć z cukrzycą - tłumaczy Phil Southeralnd.

Rok 2021 jest bardzo ważny dla pacjentów diabetologicznych, ponieważ obchodzone jest w nim 100-lecie wynalezienia insuliny, co bez wątpienia było kamieniem milowym w rozwoju medycyny. - 2021 to ważny rok dla każdego diabetyka. Jeśli insulina nie zostałaby odkryta, życie z cukrzycą mogłoby obecnie wyglądać zupełnie inaczej. Nawet nie chcę sobie tego wyobrażać. Insulina towarzyszy mi od zawsze i jest jednym z najważniejszym elementów życia z cukrzycą - mówi Mateusz.

Początki wspólnej historii

Pierwszy kontakt Mateusza z Team Novo Nordisk miał miejsce lata temu, kiedy był gościem w firmowym autobusie podczas Tour de Pologne. Wówczas machina ruszyła i drużyna zyskała nowego zawodnika.

- Mateusza poznaliśmy kilka lat temu podczas Tour de Pologne - mówi Vassili Davidenko, General Manager w Team Novo Nordisk. - Jest to jeden z najlepszych sprinterów na świecie, który dowodzi, że nawet mając cukrzycę, wszystko jest możliwe. 2021 to rok olimpijski, w którym obchodzimy również 100-lecie odkrycia insuliny. Czy jest lepszy sposób na podkreślenie znaczenia tego odkrycia niż osiągnięcie dobrego wyniku Team Novo Nordisk na olimpiadzie? - dodaje.

Chcemy zapewnić Mateuszowi niezbędne wsparcie, którego potrzebuje, aby zrealizować cele i pokazać przez to ludziom na całym świecie, że cukrzyca nie jest barierą w osiąganiu olimpijskich sukcesów - dodaje Davidenko.

Team Novo Nordisk to jedyna na świecie, międzynarodowa drużyna sportowa, w której wszyscy zawodnicy są chorzy na cukrzycę typu 1. Team Novo Nordisk jest częścią inicjatywy „Razem zmieniajmy cukrzycę”, globalnego projektu Novo Nordisk, mającego na celu poprawę warunków i jakości życia ponad 463 milionów pacjentów z cukrzycą na świecie, jak również osób zagrożonych zachorowaniem. Misją drużyny jest edukowanie i motywowanie do aktywności fizycznej. Na czele grupy stoją zawodowi kolarze - ambasadorzy inicjatywy. Team Novo Nordisk zaczyna sezon trzeciego marca w Trofeo Laigueglia we Włoszech.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Mateusz Rudyk podpisał kontrakt z Team Novo Nordisk
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line