Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z cukrzycą

Pacjent jest aktywnym uczestnikiem procesu leczenia cukrzycy

źródło: oprac. własne, dodano: 20 lutego 2021 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

Zobacz rozmowę z panią dr. n. med. Joanną Rutkowską, diabetologa pracującego w Klinice Endokrynologii i Diabetologii oraz Chorób Wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie oraz z panią Ewą Dygaszewicz, dietetykiem, edukatorem diabetologicznym i prezesem Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Gdańsku.

Pani doktor Joanna Rutkowska odpowiada na pytanie dlaczego pacjenci z cukrzycą typu 2 mają o 70% większe ryzyko rozwinięcia choroby sercowo-naczyniowej niż osoby bez cukrzycy. Jak ważnym elementem jest kontrola poziomu cukru we krwi i stosowanie odpowiednich leków oraz czy palenie tytoniu zwiększa ryzyko cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych?

Pani Ewa Dygaszewicz udziela odpowiedzi na pytanie jak powinien wyglądać zdrowy styl życia osoby chorej na cukrzycę oraz czym można zastąpić cukier w diecie diabetyka. Wyjaśnia także o czym powinien pamiętać pacjent przy komponowaniu posiłków.

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. Portal mojacukrzyca.org od samego startu Kampanii jest jej aktywnym partnerem medialnym.

Więcej informacji o kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą" znajdziecie na stronie www.dluzszezyciezcukrzyca.pl oraz na Facebooku.

Zobacz rozmowęJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Robert  IP: 82.160.24.xxx(2021-02-22 14:42:06)
A skąd pacjenci z cukrzycą typu 2 mają mieć wiedzę. skoro wykłady są tylko dla lekarzy?


Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z cukrzycą: Pacjent jest aktywnym uczestnikiem procesu leczenia cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 7 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line