Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Komu przekazać 1% podatku? Podpowiadamy organizacje działające na rzecz diabetyków!

źródło: oprac. własne, dodano: 24 lutego 2021 r.

Sprawdź komu przekazać 1% podatkuOd 16 lat podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Podpowiadamy Organizacje Pożytku Publicznego, które działają na rzecz diabetyków i wspierają działalność związaną z cukrzycą i zachęcamy do wsparcia!

Warto też sprawdzić i zapytać w swoim najbliższym otoczeniu. Na cukrzycę typu 1 choruje wiele dzieci, a ich rodzice zbierają pieniądze w ramach 1% na potrzebne leki, sprzęt cukrzycowy i inne wydatki związane z chorobą. Bywa też, że dorosłe osoby z cukrzycą posiadają specjalne subkonta, na które gromadzą środki z "jednego procenta". Rozejrzyj się więc wśród znajomych, może to właśnie ktoś ci bliski potrzebuje pomocy i jemu będzie mógł udzielić wsparcia.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - krok po kroku

Deklaracja podatkowa zawiera dwa pola, które są niezbędne by przekazać 1% rocznego podatku. W pola te wpisać należy: numer KRS organizacji oraz przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%. Bardzo istotne jest właściwe podanie danych organizacji. Błąd, szczególnie w numerze KRS organizacji, spowoduje, że pieniądze nie będę przekazane na rzecz organizacji (korekta tych danych może okazać się niemożliwa).

W PIT przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie wskazaną OPP, której przekazał 1% swojego podatku w roku ubiegłym (o ile dana OPP znajduje się nadal w Wykazie OPP, które mają prawo do otrzymania 1% podatku należnego).

Podatnik na każdym etapie będzie mógł wprowadzić zmiany w PIT, przygotowanym przez urząd skarbowy, w tym szczególnie dotyczące zmiany nr KRS OPP, której chce przekazać 1% podatku.

Więcej informacji dotyczących procedury przekazania 1% podatku można znaleźć na w ulotce (pobierz PDFa) oraz na stronie internetowej www.podatki.gov.pl

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (KRS 0000037573)

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków powstało w 1981 roku z inicjatywy osób chorych na cukrzycę. Obecnie liczy blisko 350 oddziałów i kół na terenie całego kraju, zrzeszających w sumie około 60 000 pacjentów. Stowarzyszenie zajmuje się bezpośrednią pracą z diabetykami i ich rodzinami w zakresie udzielania im szeroko pojętej pomocy (przede wszystkim edukacji diabetologicznej), jak również propagowaniem świadomości cukrzycy w społeczeństwie oraz reprezentacją diabetyków przed władzami państwowymi i zabieganiem o jak najlepsze warunki i dostępność do leczenia.

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki (KRS 0000323199)

Już od 4 lat pracujemy nad stworzeniem bionicznej trzustki. Nasz zespół łączy wspólna idea i głębokie przekonanie, że to właśnie Polacy mogą zostać twórcami przełomowych terapii medycznych. Dążymy do rewolucji w leczeniu cukrzycy. Chcemy pomóc setkom tysięcy pacjentów na całym świecie. Naszym celem jest zebranie funduszy na stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznych. Innowacyjny ośrodek badawczo-kliniczny umożliwi nam nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych. Zainwestuj 1% w nowatorskie rozwiązania medyczne i wydrukuj z nami lepsze życie!

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą (KRS 0000163346)

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą działa na rzecz osób, a w szczególności dzieci i młodzieży z cukrzycą od 1993 roku. Obecnie z pomocy i aktywności Fundacji korzysta ponad 600 Podopiecznych rocznie. Celem Fundacji jest wszechstronna pomoc dzieciom, młodzieży i dorosłym chorym na cukrzycę typu 1 oraz organizowanie i zapewnienie pomocy w leczeniu, rehabilitacji i aktywizacji społecznej osób chorujących na cukrzycę typ 1.

Fundacja Maxima Dzieciom (KRS 0000484571)

Częstochowska Fundacja Maxima Dzieciom została założona 13 listopada 2013 roku z inicjatywy Pani Elwiry Pidzik - fundatora, założyciela, prezesa zarządu fundacji oraz matki chorej na cukrzycę Blanki. Ujawnienie choroby, bezsilność wobec nowej sytuacji oraz potrzeba wsparcia dzieci dotkniętych tą chorobą było iskierką, która rozpaliła chęć niesienia pomocy innym. Misją fundacji jest wspieranie edukacji oraz niesienie pomocy dzieciom znajdującym się w trudnych warunkach materialnych. Działalność fundacji w głównej mierze skupia się na chorych, potrzebujących wsparcia dzieciach oraz ich rodzinach. Poprzez swoją działalność chcemy ułatwić naszym podopiecznym walkę z chorobą oraz przekazać im nadzieję na przyszłość.

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy (KRS 0000474362)

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy została powołana w 2013 roku przez grupę osób, dla których ważna jest pomoc osobom chorym na cukrzycę oraz edukacja społeczeństwa dotycząca tej coraz częściej występującej choroby. Naszą misją jest kompleksowa pomoc osobom chorym na cukrzycę i ich rodzinom oraz upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i jej profilaktyka w społeczeństwie. Głównym celem fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie zapewnienia opieki i pomocy osobom z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, w szczególności z cukrzycą, zaburzeniami gospodarki tłuszczowej, zaburzeniami odżywiania oraz innymi chorobami towarzyszącymi.

Fundacja Diabeciaki (KRS 0000363544)

Jesteśmy organizacją powołaną do życia w 2010 roku w celu zapewnienia opieki nie tylko dzieciom do 18 roku życia, ale także młodym dorosłym do 26 roku życia, ponieważ, jak wynikało z obserwacji środowiskowej najwięcej powikłań występowało u dzieci, które kończąc wizyty na oddziale pediatrii diabetologicznej trafiały do lekarzy i bardzo często nie potrafiły nawiązać kontaktu z nowym lekarzem często nie mającym wiedzy na temat np. pompy insulinowej, czyli nowoczesnego leczenia cukrzycy typu 1.

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii (KRS 0000249075)

Twój 1% podatku pomoże rozwinąć działalność stowarzyszenia: zorganizować więcej szkoleń, przeprowadzić istotne badania naukowe, wydać nowe materiały i publikacje dla pacjentów i profesjonalistów, a także ograniczyć ekspansję cukrzycy, zminimalizować rozwój powikłań, poprawić jakość życia chorych, opóźnić lub nie dopuścić do ich inwalidyzacji oraz wzmocnić rolę pielęgniarek w diabetologii i edukatorów ds. diabetologii w systemie opieki skoordynowanej.

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (KRS 0000022162)

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. Jesteśmy głosem chorych na cukrzycę i ich opiekunów! O wielu lat walczymy o godne życie młodych polskich diabetyków! Z naszej pomocy korzystają tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych chorych na cukrzycę i ich rodziny. Sprawiamy, że cukrzyca pozwala normalnie żyć.

Inne organizacje działające na rzecz diabetyków

 • Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk (KRS 0000299871)
 • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie (KRS 0000269216)
 • Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z Innymi Schorzeniami - Kielce (KRS 0000020049)
 • Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - Rzeszów (KRS 0000210978)
 • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Płocku - Płock (KRS 0000231127)
 • Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - Wrocław (KRS 0000369186)
Komu przekazać 1% podatku? Podpowiadamy organizacje działające na rzecz diabetyków!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Komu przekazać 1% podatku? Podpowiadamy organizacje działające na rzecz diabetyków!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line