Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Nowa niższa cena na transmiter Dexcom G6. Taniej o połowę!

źródło: Dexcom Polska, dodano: 1 marca 2021 r.

Firma Proglikemia Sp. z o.o. poinformowała, że od dnia 1 marca 2021 obniżce uległa cena transmiterów do systemu Dexcom G6. Dotychczas za transmiter działający 90 dni trzeba było zapłacić 700 zł przy pełnej odpłatności lub 210 zł przy przysługującej refundacji. Obniżka ceny transmiterów jest spora, bo aż o 50% i co więcej, jest stała - nie jest to promocja ograniczona czasowo.

Od 1 marca 2021 roku za transmiter Dexcom G6 działający 90 dni zapłacimy 350 zł przy pełnej odpłatności lub 105 zł przy przysługującej refundacji.

Nowy system CGM Dexcom G6

Przypominamy, że do korzystania z systemu Dexcom G6 potrzebne są trzy elementy:
  • Sensor - niewielki czujnik ciągle dokonuje pomiarów poziomu glukozy pod skórą, działa 10 dni - kosztuje 300 zł przy pełnej odpłatności i 90 zł przy przysługującej refundacji (refundacja przysługuje osobom do 26 roku życia, stosujących pompy insulinowe z nieświadomością hipoglikemii)
  • Transmiter - bezprzewodowo przesyła dane do urządzenia wyświetlającego, działa 90 dni. Dotychczas kosztował 700 zł pełnopłatny i 210 zł przy przysługującej refundacji. Od 1 marca 2021 roku jego nowa cena to 350 zł pełnopłatny i 105 zł przy przysługującej refundacji.
  • Urządzenie wyświetlające - urządzenie firmy Apple lub z systemem Android albo odbiornik z ekranem dotykowym wyświetlające w czasie rzeczywistym dane poziomu glukozy. Telefon musi być kompatybilny z systemem.

Gdzie i za ile kupić?

Ile miesięcznie kosztuje pełnopłatny Dexcom G6?

Zakładając, że za odbiornik (urządzenie wyświetlające) posłuży nam kompatybilny telefon komórkowy za transmiter zapłacimy 350 zł na 90 dni, czyli 116,67 zł za 30 dni. Do tego sensory - jeden wystarcza na 10 dni. W miesiącu potrzebujemy 3 sensory po 300 zł każdy, co daje 900 zł. Razem mamy więc 1016,67 zł miesięcznie za system Dexcom G6.

Wariant dla oszczędnych: jeden sensor Dexcom G6 możemy wykorzystać dwa razy (ponownie go aktywując). Nie jest to zalecane przez producenta i nie jest gwarantowana prawidłowość działania ponad 10 dni, ale zakładając, że jeden sensor wystarczy nam na 20 dni i drugi na 20 dni (dwa sensory na 40 dni), to za sensory zapłacimy 450 zł miesięcznie. Razem z transmiterem da to 566,67 zł miesięcznie. Jest to koszt porównywalny z FreeStyle Libre (2 sensory po 255 zł, razem 510 zł miesięcznie).

Jak założyć sensor?

Wypróbuj Dexcom G6 w cenie sensora

Akcja WYPRÓBUJ DEXCOM G6 w cenie sensora została przedłużona do końca 2021 roku! Kupując sensor w jednym z wybranych sklepów Diabetyk24 możesz wypożyczyć transmiter na 10 dni bezpłatnie. Sensory dostępne są w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Kraków, Katowice i w Warszawie do wyczerpania zapasów.

Więcej o akcji pisaliśmy tutaj (kliknij).

Nowa niższa cena na transmiter Dexcom G6. Taniej o połowę!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~WhoCares  IP: 89.78.98.xxx(2021-03-22 18:10:29)
Jednak cenowo nadal nie przebija to zestawu Libre + miaomiao + Xdrip na telefonie. Sensory da się "restartować" i uzyskać tym dodatkowe 6-7 dni działania (ale tylko przy użyciu xdripa i miao miao). Nie każdy sensor udaje się restartować - ale spokojnie miesięcznie można zejść do około 370-400 zł. Przy czym gwarantowane 28 dni - to koszt 510 zł. Skuteczność - dość duża. Libre standardowo przekłamuje mi o 20-30 w dół, przy korzystaniu z kalibracji i xdrip dokładność przynajmniej u mnie znacznie wzrasta.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Nowa niższa cena na transmiter Dexcom G6. Taniej o połowę!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line