Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Maja Makowska, Sugar Woman: Łączę pływanie, bieganie, kolarstwo... i cukrzycę

źródło: oprac. własne, dodano: 4 marca 2021 r.

W "Pogadajmy o cukrzycy" tym razem było na sportowo. Do studia wpadła kobieta petarda, czyli Sugar Woman. Maja Makowska łączy cukrzycę, pływanie, bieganie i kolarstwo. Swoim sportowym przykładem codziennie udowadnia, że z cukrzycą da się, jak sama mów "robić sport". Rozmawialiśmy o jej sportowych osiągnięciach, o życiu z cukrzycą, o tym dlaczego woli peny insulinowe zamiast pompy, jak trenować z cukrzycą, aby utrzymać dobry poziom cukru we krwi i jak właściwie monitorować cukrzycę. Było to spotkanie z dawką pozytywnej energii i wieloma cennymi, sportowymi wskazówkami.

Cukrzyca zaczęła się u mnie niewinnie - od ospy. 21 lat temu zachorowałam na ospę, co było dość popularnym zjawiskiem u dzieci w tym wieku. Jednak ta choroba się przedłużała, miałam nietypowe objawy, więc moi rodzice zabrali mnie do lekarza rodzinnego, ale głównie dlatego, że bardzo dużo piłam, mało jadłam i ciągle chodziłam do toalety. Piłam ogromne ilości, i soków i wody. Lekarz rodziny skierował nas do szpitala do Olsztyna i tam zmierzono mi poziom cukru. Miałam około 300. Diagnoza była jasna. Podłączyli mnie do aparatury, a ja byłam bardziej zaciekawiona niż przestraszona, bo nie wiedziałam z czym to się wiąże - wspomina Sugar Woman.

Maja Makowska, Sugar Woman: Łączę pływanie, bieganie, kolarstwo... i cukrzycę

Maja Makowska na cukrzycę choruje od dłuższego czasu, to jednak nie przeszkadza jej w prowadzeniu bardzo aktywnego życia. Każdy dzień obfituje w treningi sportowe i ponadprzeciętną aktywność fizyczną. Sugar Woman pokonała triathlon z cukrzycą! Na co dzień łączy pływanie, biega, kolarstwo i cukrzycę.

Mój znajomy zawsze powtarza: po co być słabym w jednej dyscyplinie, jak można być słabym w trzech dyscyplinach. To ja jestem tego przykładem, ale sukcesywnie staram się poprawiać wyniki z każdej z tych dyscyplin. Lubię mieć różnorodność. Lubię mieć w tygodniu urozmaicone treningi i wydaje mi się, że m.in. samo biega trochę odstawiłam, bo w pewnym momencie przestało mnie satysfakcjonować, więc dorzuciłam rower i pływanie, które jeszcze kilka lat temu było dla mnie zupełną nowością, a strategie żywieniowe w każdej z tych dyscyplin są zupełnie inne - opowiada Maja Makowska.

Prowadzi popularny w social media profil Sugar Woman (Facebook | Instagram), na którym dzieli się sportowymi dokonaniami, wyzwaniami i przeciwnościami dnia codziennego. Opowie o swoim życiu z cukrzycą, o aktywności fizycznej, o pokonywaniu barier. Zdradziła nam, czy również miewa chwile załamania i jak sobie z tym radzi. Pytaliśmy ją także o sportowe plany na najbliższą przyszłość.

Aktywność fizyczna znacznie poprawia wchłanianie insuliny, wrażliwość tkanek na insulinę. Cały metabolizm przyśpiesza. To są dobre czynniki nie tylko dla cukrzyka. Ruch powinien być obecny przynajmniej 2 - 3 razy w tygodniu i to powie też WHO i każdy lekarz, bo po prostu lepiej funkcjonuje nasz organizm, a przy okazji mając cukrzycę, pozwoli nam na obniżenie ilości podawanej insuliny - podsumowuje Sugar Woman.

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Maja Makowska, Sugar Woman: Łączę pływanie, bieganie, kolarstwo... i cukrzycę
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line