Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Dlaczego każdego roku ludzie chorują na zapalenie zatok?

Artykuł partnera, dodano: 26 marca 2021 r.

Bez względu na przewidywaną pogodę, możemy być pewni jednej rzeczy - większość z nas z całą pewnością zachoruje na zapalenie zatok. Skąd to wiemy? Ponieważ sytuacja ta wygląda dokładnie tak samo każdego roku i można śmiało powiedzieć tutaj, że nie uczymy się na własnych błędach. Nie można jednak jednocześnie zapominać także o tym, że przyczyną tej choroby są wirusy i bakterie - a przed nimi nie da się nigdy do końca uchronić.

Czy zarażają się wszyscy? Niestety tak, na zapalenie zatok zapadają osoby w każdym wieku - nie ma znaczenia płeć, aczkolwiek może mieć tutaj wpływ dotychczasowy stan zdrowia. Jeżeli mamy słaby system odpornościowy to możemy być bardziej narażeni. Podobnie w przypadku osób, które mają krzywą przegrodę nosową - one również powinny częściej wybierać się z wizytą do gabinetu laryngologicznego. Ciekawe jest to, że często nawet nie mamy pojęcia, że właśnie przeszliśmy zapalenie zatok - mylimy jego objawy z migreną i w ogóle nie skupiamy się na leczeniu konkretnej przyczyny.

Czy można wyleczyć się samodzielnie?

Jeżeli męczące nas objawy nie są zbyt poważne to raczej rzadko kiedy zgłaszamy się z nimi do specjalisty. Ma to sens, bo może się zdarzyć, że bardziej zarazimy się właśnie w przychodni, do której przychodzą ciężej chorzy pacjenci. Jeżeli jednak zamierzamy leczyć się w domu to musimy podejść do tego na poważnie i faktycznie skupić się na kilkudniowej, intensywnej kuracji.

Nie będą nam do tego potrzebne drogie preparaty - wystarczy jakaś maść rozgrzewająca i sól fizjologiczna. Obie te rzeczy użyjemy w celu udrożnienia zatok i pozbycia się stanu zapalnego. Możemy do tego wykorzystać zwyczajny kompres, który umieścimy nad zatokami - na pewno zapewni nam on dużą ulgę w bólu. Przede wszystkim jednak zalecamy po prostu odpoczynek, sen i picie dużej ilości płynów - to zawsze pomaga najlepiej.

Potencjalne powikłania

Musimy Cię jednak przestrzec przed lekceważeniem tej choroby. Okazuje się bowiem, że nieleczone zapalenie zatok może bardzo nam zaszkodzić i sami skazujemy się na wielomiesięczne leczenie powikłań tej dolegliwości. Jeżeli zupełnie ją zignorujemy to musimy liczyć się z tym, że będziemy mieć problemy z oczodołami - może wytworzyć się np. ropień. O wiele bardziej niebezpieczny będzie jednak ropień mózgu, który również może się pojawić i zagrozić naszemu życiu.

Żadna choroba nie może nam się nigdy wydawać mało istotna - tym bardziej, gdy nie konsultujemy jej ze specjalistą. Nie jesteśmy lekarzami, więc nie mamy pojęcia, co tak naprawdę dzieje się w naszym ciele. Dlatego warto korzystać z wiedzy specjalistów. W Warszawie polecamy Centrum Medyczne MML.

Dlaczego każdego roku ludzie chorują na zapalenie zatok?


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Dlaczego każdego roku ludzie chorują na zapalenie zatok?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line