Strona główna FreeStyle Libre
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Łatwiejsza kontrola cukrzycy dzięki Istel Care

źródło: Diagnosis, dodano: 31 marca 2021 r.

Technologie telemedyczne wsparciem w diabetologii

Cukrzyca stanowi jeden z głównych problemów XXI wieku. Dotyka coraz więcej osób, stawiając przed diabetologią wyzwanie w postaci konieczności zwiększenia dostępności oraz jakości specjalistycznych świadczeń zdrowotnych. Odpowiedzią na te potrzeby staje się wykorzystanie nowoczesnych technologii telemedycznych.

Nowoczesna telemedycyna sposobem na lepszą kontrolę cukrzycy

Główne kryteria wyrównania cukrzycy to nie tylko regularna samokontrola glikemii, ale także utrzymanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego krwi oraz redukcja masy ciała. To fundamenty pozwalające trzymać cukrzycę w garści, by cieszyć się lepszym zdrowiem. Kompleksową kontrolę choroby opartą na tych filarach umożliwia nowoczesna telemedycyna.

System Istel Care odpowiedzią na współczesne potrzeby diabetologii

Firma Diagnosis S.A. postanowiła odpowiedzieć na potrzebę holistycznego spojrzenia na pacjentów diabetologicznych tworząc System Istel Care.

To innowacyjne, bezpłatne i ogólnodostępne rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu w jednym miejscu, na elektronicznej Karcie Pacjenta, znajdują się wyniki poziomu glukozy, ciśnienia krwi, EKG, masy i temperatury ciała Pacjenta.

Wyniki z różnych urządzeń monitorujących zdrowie w jednym miejscu - jak to działa?


Pacjent wykonuje samodzielnie w domu pomiary glikemii, ciśnienia krwi, masy, temperatury ciała oraz EKG. Jego wyniki zostają przesłane automatycznie do dedykowanej aplikacji mobilnej, a z niej na udostępnioną lekarzowi Kartę Pacjenta w Systemie Istel Care.

Aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐒𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦𝐮 𝐈𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐂𝐚𝐫𝐞 potrzebne są jedynie urządzenia medyczne z funkcją Bluetooth, współpracujące z mobilną aplikacją 𝐈𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐇𝐞𝐚𝐥𝐭𝐡:
 • glukometr Abra Smart BT,
 • ciśnieniomierz Istel Cardic-100BT,
 • termometr Istel NC-300BT,
 • rejestrator EKG Istel HR-2000 współpracujący z aplikacją 𝐈𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐄𝐂𝐆.
Obie aplikacje są bezpłatne.

Glukometry bez modułu Bluetooth, jak: Diagnostic Gold, Abra Smart i Abra mają możliwość tradycyjnego przesyłania danych przy pomocy kabla do Systemu Istel Care otwartego w przeglądarce internetowej na komputerze.

Wideoporada w Systemie Istel Care elementem kontroli zdrowia pacjentów


Jednym z podstawowych świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach opieki nad pacjentem diabetologicznym są porady specjalistyczne. Mogą być one realizowane w formie teleporady.

Posiadanie konta w Systemie Istel Care umożliwia konsultację wyników badań glikemii, ciśnienia krwi, masy, temperatury ciała oraz EKG z lekarzem bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem teleporady w formie video. Lekarz podczas rozmowy z Pacjentem może przeglądać wyniki jego badań, dodawać notatki oraz generować czytelne raporty, aby następnie dołączyć je do dokumentacji medycznej.

ZOSTAŃ OPIEKUNEM BLISKIEJ CI OSOBY

Istel Care to także możliwość utworzenia konta, aby zostać opiekunem bliskiej osoby i otrzymywać powiadomienia o braku wykonywanych pomiarów lub nieprawidłowych wynikach. Dbanie o zdrowie swoich i bliskich jeszcze nigdy nie było tak proste!

WIRTUALNA EDUKACJA W TROSCE O TWOJE ZDROWIE

Jednym z elementów skutecznej kontroli cukrzycy jest odpowiednia edukacja. W trosce o wszystkich zmagających się z tą chorobą powstała 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟a 𝐖𝐢𝐞𝐝𝐳𝐲 𝐃𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐬𝐢𝐬, czyli wirtualna edukacja pacjenta dostępna z poziomu Karty Pacjenta w Systemie Istel Care. Dzięki niej Pacjenci diabetologiczni otrzymają:
  rzetelne informacje o cukrzycy, przygotowane we współpracy ze specjalistami z dziedziny pielęgniarstwa diabetologicznego, takie jak: ogólne informacje o cukrzycy, powikłania cukrzycy, samokontrola, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, pielęgnacja stóp
  instrukcje obsługi glukometrów wraz z filmikami instruktażowymi
  materiały edukacyjne do pobrania - dzienniczki, książki i poradniki, diety, ulotki
  możliwość kontaktu z Konsultantem Medycznym poprzez formularz kontaktowy.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH

Mając na uwadze stale rosnące znaczenie ochrony danych osobowych podczas tworzenia Systemu Istel Care zadbano, by przetwarzanie danych osobowych Użytkowników odbywało się zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego potocznie RODO.

Jeden System - wiele korzyści

Korzystanie z Systemu Istel Care do zdalnego monitorowanie stanu zdrowia pacjentów to szereg korzyści:
  łatwe przesyłanie pomiarów z urządzeń prosto do lekarza
  wszystkie pomiary w jednym miejscu
  dzienniczek klasyczny i godzinowy z kolorowymi oznaczeniami, umożliwiający łatwiejszą interpretację wyników
  poprawa jakości życia dzięki lepszej kontroli choroby
  możliwość konsultacji wyników badań bez wychodzenia z domu (wideokonsultacja)
  możliwość podzielenia się wynikami z bliskimi osobami (funkcja opiekuna)
  gwarancja bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi RODO

Telemedycyna działa!

Liczne badania wskazują, że zastosowanie rozwiązań telemedycznych to uzyskanie realnych korzyści zdrowotnych. To nie tylko zwiększenie dostępności kontaktu z lekarzem, pokonanie barier geograficznych, działanie profilaktyczne, skrócenie kolejek w poradniach, ale także wygoda korzystania oraz zwiększenie zaangażowania pacjentów, przekładające się na lepsze efekty terapeutyczne. Korzystanie z Systemu Istel Care to również mniejsze ryzyko zakażenia Covid-19, czyli zwiększenie bezpieczeństwa Pacjentów i Lekarzy.

Już dziś załóż konto w Systemie Istel Care: www.istelcare.pl stworzonego w trosce o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej: 885 961 858.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Marlena  IP: 109.231.29.xxx(2021-06-14 13:47:53)
Polecam z czystym sumieniem rejestrator EKG Istel HR-2000. Dobry sprzęt, pozwala się czuć bezpiecznie i wyniki przesłać do lekarza do konsultacji.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Łatwiejsza kontrola cukrzycy dzięki Istel Care
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line