Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

2. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org - 13 listopada - zapisz się teraz!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Pilny komunikat dotyczący pompy MiniMed 780G z oprogramowaniem w wersji 6.5

źródło: URPL, dodano: 7 kwietnia 2021 r.

Do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wpłynęła notatka bezpieczeństwa (FA963) firmy Medtronic dotycząca pompy insulinowej MiniMed 780G z oprogramowaniem w wersji 6.5. Jak czytamy w notatce jest to pilny komunikat dotyczący bezpieczeństwa stosowania produktu, który dotyczy błędów oprogramowania pompy po podaniu bolusa przy zastosowaniu ustawień podawania - tempo bolusa szybkie.

Komunikat dotyczy użytkowników pompy insulinowych MiniMed™ 780G z oprogramowaniem w wersji 6.5. Ta wersja oprogramowania w pewnych okolicznościach i przy spełnieniu określonych warunków może doprowadzić do wygenerowania błędu pompy w następstwie podania dużej dawki bolusa.

Problemy mogą występować, jeśli spełnione są WSZYSTKIE warunki wymienione w komunikacie. Musi nastąpić szereg zdarzeń, który może doprowadzić do groźnej sytuacji dla użytkownika. Po wystąpieniu błędów wskazanych w notatce ilość Aktywnej insuliny będzie wskazywała 0,0 jednostek. Jeśli użytkownik nie zna ilości aktywnej insuliny i poda dodatkowy bolus, istnieje ryzyko podania zbyt dużej ilości insuliny, co może doprowadzić do hipoglikemii (niskie stężenie glukozy we krwi) lub ciężkiego epizodu hipoglikemii. W rzadkich przypadkach i w razie nie podjęcia stosownych kroków w celu wyjścia z hipoglikemii, niedocukrzenie może stanowić zagrożenie dla życia.

Według stanu na dzień 21 stycznia 2021 r. firma Medtronic nie otrzymała żadnych informacji o poważnych szkodach na zdrowiu pacjentów czy ciężkich uszczerbkach na ich zdrowiu związanych z tym problemem.

W notatce znajdziemy wyjaśnienie problemu oraz informację co należy zrobić (kliknij, aby pobrać). Bezpieczeństwo pacjentów, świadomość oraz satysfakcja stanowią dla firmy Medtronic priorytety. Jak zawsze firma pozostaje do dyspozycji w kwestii wszelkiego wsparcia. W razie jakichkolwiek pytań lub jeśli potrzebują Państwo pomocy, proszę kontaktować się z infolinią Medtronic pod numerem +48 22 465 69 87.

Pilny komunikat dotyczący pompy MiniMed 780G z oprogramowaniem w wersji 6.5


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Diabetin Forte

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry


mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Pilny komunikat dotyczący pompy MiniMed 780G z oprogramowaniem w wersji 6.5
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Diabetin Forte
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 27 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line