Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Fundacja Diabeciaki zaprasza na obóz sportowy piłki nożnej 2021

źródło: Fundacja Diabeciaki, dodano: 15 kwietnia 2021 r.

Fundacja DiabeciakiFundacja Diabeciaki po raz trzeci zaprasza grupę młodych zawodników z cukrzycą typu 1 na obóz sportowy piłki nożnej, który odbędzie się w Kleszczowie, w dniach od 27 czerwca 2021 do 4 lipca 2021 roku. W obozie mogą wziąć udział chłopcy w wieku 14-15 lat (roczniki 2006 i 2007), uprawiający piłkę nożną przynajmniej 2 razy w tygodniu w klubach sportowych. Pierwszeństwo mają zawodnicy grający w klubach zarejestrowanych w Wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej.

Organizatorzy mają nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na zorganizowanie wydarzenia i stopniowy powrót do normalnego życia oraz dawnej aktywności sportowej.

"Podejmujemy się wspólnie trudnego zadania, będąc świadomymi konsekwencji minionego czasu dla aktywności fizycznej dzieci. Dziećmi będzie opiekował się Zespół lekarzy, trenerów i opiekunów, który jest zaszczepiony przeciwko Sars-Cov-2 i współpracuje ze sobą już od kilku lat. Oprócz dobrej zabawy i wielu godzin spędzonych na boisku piłkarskim, będziemy uczyć dzieci „diabetologii w praktyce”. W tym roku, podobnie, jak na wcześniejszych obozach piłkarskich, zespół medyczny będzie prowadził badania i obserwacje, które mają posłużyć w lepszym leczeniu cukrzycy typu 1. Zawodnicy będą podczas wyjazdu korzystać ze sport-testerów oraz akcelerometrów (monitory aktywności fizycznej i snu)." - piszą Organizatorzy.

W celu zgłoszenia dziecka na obóz, należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz dołączyć skany następujących dokumentów:
  • karty zawodnika PZPN
  • zaświadczenia od trenera o regularnym uprawianiu sportu i przynależności do klubu sportowego
  • wypełnionej karty kwalifikującej do uprawiania sportu od prowadzącego lekarza diabetologa.
Podczas wyjazdu wszyscy uczestnicy korzystać będą z systemu ciągłego monitorowania glikemii (CGM), nawet jeśli w warunkach domowych ich nie używają. Ma to na celu zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz przekonanie młodzieży do korzystania z nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy. Dodatkowo, część uczestników będzie miała możliwość zapoznania się z działaniem najnowocześniejszej obecnie pompy insulinowej firmy Medtronic MiniMed 780G i wypróbowania jej w trakcie obozu. Szczegóły na stronie Organizatora.

Kontakt z Organizatorem:

Fundacja Diabeciaki
ul. Bł. A. Pankiewicza 15
91-738 Łódź
kom.: 693 056 654 lub 609 786 000
e-mail: biuro@diabeciaki.pl
Fundacja Diabeciaki zaprasza na obóz sportowy piłki nożnej 2021


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Fundacja Diabeciaki zaprasza na obóz sportowy piłki nożnej 2021
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line