Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Ala na słodko, czyli świat oczami dziecka z cukrzycą

źródło: oprac. własne, dodano: 23 kwietnia 2021 r.

Na YouTube można znaleźć chyba już wszystko. To miejsce, które z jednej strony można wykorzystać do rzetelnej edukacji, a z drugiej miejsce, które przeraża czasami tym, co można tam znaleźć. Tym razem na horyzoncie pojawił się nowy kanał pt. Ala na słodko - świat oczami dziecka z cukrzycą. Od razu nas pozytywnie zauroczył. Na kanale pojawił się dopiero jeden film, ale już wzbudził duże zainteresowanie. W pierwszym filmie Ala wyjaśnia jakie są objawy cukrzycy, czym jest hipoglikemia i czym się dosładzać?

Ala ma 5 lat i choruje na cukrzycę typu 1. "Na początku miałam objawy. Robiła często siku do łóżka w majcioszki" - tłumaczy Ala. Na pytanie co ją budzi, gdy ma niski cukier odpowiada: "Turulululu" (z linią melodyczną, dźwięk powiadomienia o niskim poziomie cukru we krwi wydawany przez pompę insulinową). Ala radzi, że na hipoglikemię najlepsze jest Dextro, kanapka z dżemem, wafelek albo ciastko.

Trzymamy kciuki za rozwój kanału. Posłuchajcie sami, jak Ala widzi świat z cukrzycą.

Można także przekazać 1% podatku na leczenie Alicji. W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS: 0000037904 oraz cel szczegółowy 1%: 38292 Banasiuk Alicja.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Ala na słodko, czyli świat oczami dziecka z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line