Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

W maju wystawa plenerowa Bioniczna Rewolucja w Łazienkach Królewskich w Warszawie

źródło: na podstawie informacji Fundacji BiRN, dodano: 30 kwietnia 2021 r.

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki zaprasza do Łazienek Królewskich w Warszawie na wystawę plenerową artystycznych zdjęć mikroskopowych wykonanych w laboratorium Fundacji w trakcie prac naukowo-badawczych. Wystawa czynna będzie w dniach od 1 do 31 maja 2021 roku w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie, u zbiegu ul. Agrykola i Al. Chińskiej. Wstęp jest bezpłatny. Natomiast II aukcja charytatywna "Bioniczna rewolucja" odbędzie się 27 maja 2021 roku w formule on-line.

Fotografie spod mikroskopu pokazane w Galerii Plenerowej to ilustracja fascynującej opowieści o powstawaniu 3D bionicznej trzustki - innowacyjnej terapii leczenia cukrzycy typu I. Prezentowane na wystawie obrazy będą przedmiotem II aukcji charytatywnej pod tym samym tytułem, z której dochód zostanie przeznaczony fazę kliniczną badań nad bioniczną trzustką i budowę Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej. Multidyscyplinarne Centrum umożliwi nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Badań i Rozwoju Nauki. Wystawę można obejrzeć w dniach 1-31 maja 2021 r. w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie, u zbiegu ul. Agrykola i Al. Chińskiej. Partnerem wystawy jest Muzeum Łazienki Królewskie. Sponsorzy: Novo Nordisk, Eppendorf Poland. Na wystawę jest wstęp wolny.

II aukcja charytatywna "Bioniczna rewolucja" odbędzie się 27 maja 2021 r. o godz. 19.30, on-line, na platformie aukcyjnej onebid.pl. Niezwykłe zdjęcia mikroskopowe w obiektywie artysty fotografa Grzegorza Wełnickiego są przedmiotem II edycji aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Fotografie przedstawiają efekty przełomowych prac polskich naukowców nad bioniczną trzustką. Bioniczna trzustka ma pomóc leczyć pacjentów chorujących na cukrzycę typu I w Polsce i na świecie.

Więcej informacji na www.bionicznerewolucje.plJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: W maju wystawa plenerowa Bioniczna Rewolucja w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line