Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 21 maja o godz. 20.00 z Ewą Dygaszewicz

źródło: info. własne, dodano: 18 maja 2021 r.

W tym roku świętujemy 100 lecie odkrycia insuliny. Portal mojacukrzyca.org razem z firmą Sanofi przygotował z tej okazji cykl trzech specjalnych wydań programu "Pogadajmy o cukrzycy". Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie, które odbędzie się już 21 maja, tradycyjnie w piątek o godzinie 20.00. Gościem specjalnym będzie Ewa Dygaszewicz - dietetyk, edukator diabetologiczny i prezes Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego PSD. Porozmawiamy o pracy i roli dietetyka w opiece nad pacjentem z cukrzycą. Zastanowimy się, jak ważne w procesie leczenia cukrzycy jest fachowe wsparcie dotyczące sposobu odżywiania się pacjentów. Powiemy też o projekcie edukacyjnym KIDS dotyczącym dzieci z cukrzycą w szkołach. Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu - czekam na Was, jak zawsze na żywo.

Ewa Dygaszewicz jest dyplomowanym dietetykiem, a także certyfikowanym edukatorem diabetologicznym współpracującym z Federacją Diabetyków. Ewa aktywnie działa na rzecz osób z cukrzycą - jest prezesem Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Pełni także funkcję wiceprzewodniczącej powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z pacjentami w szpitalach oraz dziennych domach opieki medycznej. Prowadzi konsultacje z zakresu dietetyki w ramach realizacji projektów dla osób niepełnosprawnych.

Oglądaj na żywo


Międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą, został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Paediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD) we współpracy z firmą Sanofi, w celu wspierania dzieci dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczania dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowania świadomości w zakresie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Pomorze było trzecim regionem w Polsce po Podkarpaciu i Podlasiu, w którym KIDS był realizowany. Pierwszym etapem było szkolenie dla nauczycieli przeprowadzone w wersji on-line. Następnie nauczyciele przeprowadzali zajęcia w klasach wykorzystując materiały międzynarodowej organizacji IDF (International Diabetes Federation). W 2020 roku program został przeprowadzony w wersji online w 104 szkołach.

Na całym świecie na cukrzycę choruje około 230 milionów ludzi, a ocenia się, że liczba ta w ciągu 20 lat wzrośnie do wartości aż 350 milionów! Insulina jest niezbędna do zamiany glukozy (cukru) w energię. W tym roku obchodzimy 100 lecenie odkrycia insuliny. Została odkryta przez Fredericka Bantinga i jego asystenta Charlesa Besta. W roku 1923 za odkrycie insuliny Banting otrzymał Nagrodę Nobla. Za współpracę w tym odkryciu razem z nim wyróżniono nagrodą jego zwierzchnika, Johna Macleoda, natomiast pominięto Besta, chociaż sam Banting uważał, że wyróżnienie bardziej niż Macleodowi należało się Bestowi. W akcie solidarności Banting podzielił się premią finansową z Bestem. Odkrycie insuliny było jednym z ważniejszych odkryć medycyny w tamtym czasie i stanowiło przełom w leczeniu cukrzycy.

Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, specjalizującą się w badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży leków innowacyjnych i generycznych, szczepionek, leków bez recepty (OTC), produktów w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody. Sanofi to jedna z największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku, która jest bezpośrednio zaangażowana w odkrywanie, opracowywanie i upowszechnianie rozwiązań leczniczych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi jest liderem w zakresie leczenia cukrzycy od prawie 100 lat. Wiele z przełomowych odkryć Sanofi pozwoliło na stworzenie współczesnych standardów leczenia tej choroby.

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 21 maja 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 21 maja o godz. 20.00 z Ewą Dygaszewicz
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 września 2022 r.

Zadaj pytanie on-line