Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Peny czy pompa insulinowa? Jak odpowiednio dobrać rodzaj terapii

źródło: oprac. własne, dodano: 20 maja 2021 r.

Taki tydzień zdarza się raz na 100 lat! Z okazji 100-lecia odkrycia insuliny i trwającego w Warszawie XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego portal mojacukrzyca.org przy współpracy z Partnerami przygotował specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy". W piątek, 28 maja o godzinie 20:00 zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. n. med. Ewą Pańkowską, z którą wspólnie zastanowimy się nad zasadniczym pytaniem - peny czy pompa insulinowa? Jak odpowiednio dobrać rodzaj terapii. Partnerem programu na żywo jest firma Ypsomed Polska.

Prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska pracuje w Instytucie Diabetologii, miejscu wielospecjalistycznej opieki medycznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i ich rodzin. Pani profesor jest konsultantem w diabetologii i pediatrii, wieloletnim wykładowcą i nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stworzyła szkołę leczenia pompą insulinową w Polsce. Na co dzień, swojej pracy zawodowej zajmuje się dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1, kieruje się potrzebą rozpoznania indywidualnych potrzeb osoby chorej i dostosowania do niej leczenia. Jest członkiem komitetu naukowego międzynarodowej organizacji pediatrów diabetologów ISPAD.

Oglądaj na żywo


Grupa Ypsomed to wiodący koncern opracowujący i produkujący systemy do wstrzykiwania i systemy infuzyjne do samodzielnego podawania leków, znany ze specjalizacji w zakresie leczenia cukrzycy i posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w tej branży. Jako lider w zakresie innowacji i technologii firma Ypsomed jest preferowanym partnerem przedsiębiorstw farmaceutycznych i biotechnologicznych zaopatrującym je we wstrzykiwacze, autowstrzykiwacze i systemy infuzyjne do podawania leków w płynie. Firma Ypsomed promuje i sprzedaje produkty ze swojej oferty pod wspólnymi markami - produkty mylife Diabetescare są sprzedawane bezpośrednio pacjentom lub za pośrednictwem aptek i przychodni, natomiast produkty firmy YDS Ypsomed Delivery Systems są sprzedawane w kategorii B2B firmom farmaceutycznym. Siedziba główna firmy Ypsomed znajduje się w Burgdorf, w Szwajcarii. Obsługuje ona ogólnoświatową sieć zakładów produkcyjnych, filii i dystrybutorów.

Partnerem spotkania jest firma Ypsomed Polska.

XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiologiczną, podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się w trybie zdalnym w terminie od 27 do 29 maja 2021 roku. Jest to największa i najważniejsza konferencja diabetologiczna w naszym kraju, w której udział biorą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, specjaliści, diabetolodzy, medycy i pielęgniarki. Wsłuchując się w potrzeby pacjentów z cukrzycą portal mojacukrzyca.org w okresie około zjazdowym, między 27 maja, a 1 czerwca, organizuje specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy", aby przekazać najnowsze doniesienia ze Zjazdu. Będzie można spotkać w wirtualnym studiu wybitnych specjalistów diabetologii z Polski i ze świata. Koniecznie musisz być z nami!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Spotkanie odbędzie się na żywo w piątek, 28 maja 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Peny czy pompa insulinowa? Jak odpowiednio dobrać rodzaj terapii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 września 2022 r.

Zadaj pytanie on-line