Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Cel leczenia cukrzycy typu 2 to wydłużenie życia - jak to osiągnąć?

źródło: oprac. własne, dodano: 21 maja 2021 r.

Taki tydzień zdarza się raz na 100 lat! Z okazji 100-lecia odkrycia insuliny i trwającego w Warszawie XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego portal mojacukrzyca.org, przy współpracy z Partnerami, przygotował specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy". W sobotę, 29 maja o godzinie 20:00 zapraszamy m.in. na rozmowę z prof. dr hab. n. med. Dorotą Zozulińska-Ziółkiewicz z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Porozmawiamy o celu leczenia cukrzycy typu 2 i wspólnie z Panią profesor zastanowimy się jak można wydłużyć życie pacjentów z tą chorobą. Partnerami spotkania na żywo będą kampania Dłuższe Życie z Cukrzycą i firma Boehringer Ingelheim.

Prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz - kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Kierownik Oddziału Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii. Jest członkiem Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, od 2011 roku - Zarządu Głównego PTD, a od 2019 roku pełni funkcję prezesa. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii. Autorka lub współautorka ponad 100 pełnotekstowych publikacji, 8 monografii oraz 50 rozdziałów w podręcznikach. Propagatorka aktywności fizycznej, sama uprawia kolarstwo górskie.

Oglądaj na żywo


Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% diabetyków oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy dotyczącej powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia diabetyków, a także akcje z zakresu profilaktyki wśród zdrowych osób.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów kampanii, jest "Deklaracja 12 zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą" - dokument, który wskazuje najistotniejsze kwestie dotyczące kompleksowej opieki nad chorymi z cukrzycą oraz możliwości zapobiegania tej powszechnej chorobie.

Partnerami spotkania będą kampania Dłuższe Życie z Cukrzycą i firma Boehringer Ingelheim.

XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiologiczną, podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się w trybie zdalnym w terminie od 27 do 29 maja 2021 roku. Jest to największa i najważniejsza konferencja diabetologiczna w naszym kraju, w której udział biorą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, specjaliści, diabetolodzy, medycy i pielęgniarki. Wsłuchując się w potrzeby pacjentów z cukrzycą portal mojacukrzyca.org w okresie około zjazdowym, między 27 maja, a 1 czerwca, organizuje specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy", aby przekazać najnowsze doniesienia ze Zjazdu. Będzie można spotkać w wirtualnym studiu wybitnych specjalistów diabetologii z Polski i ze świata. Koniecznie musisz być z nami!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Spotkanie z prof. dr hab. n. med. Dorotą Zozulińska-Ziółkiewicz odbędzie się w sobotę, 29 maja 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania będą dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym opublikowany będzie także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Cel leczenia cukrzycy typu 2 to wydłużenie życia - jak to osiągnąć?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line