Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

W drogę! O podróżowaniu z cukrzycą

źródło: oprac. własne, dodano: 22 maja 2021 r.

Taki tydzień zdarza się raz na 100 lat! Z okazji 100-lecia odkrycia insuliny i odbywającego się XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego portal mojacukrzyca.org przy współpracy z Partnerami przygotował specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy". W niedzielę, 30 maja o godzinie 20:00 zapraszamy na prelekcję dr Katarzyny Gajewskiej z RCSI: University of Medicine and Health Sciences w Dublinie (Irlandia). Pani doktor przedstawi wykład o podróżowaniu z cukrzycą. To temat na czasie, ponieważ zbliżamy się do okresu urlopowo-wakacyjnego i dobrze przypomnieć sobie zasady wypoczynku z cukrzycą, szczególnie, że nie możemy jej zostawić w domu. Partnerem spotkania na żywo jest Novo Nordisk.

Dr Katarzyna Gajewska wykłada Epidemiologię i Zdrowie Publiczne w Royal College of Surgeons in Ireland: University of Medicine and Health Sciences w Dublinie, oraz pracuje naukowo w School of Public Health, University College Cork, oraz bierze udział w różnych projektach naukowych. W 2020 obroniła pracę doktorską dotyczącą dostępu do leczenia pompami insulinowymi przez dorosłych z cukrzycą typu 1 w Irlandii. Wśród jej naukowych zainteresowań są dostęp do opieki i technologii w leczeniu cukrzycy, ich wpływu na zdrowie i jakość życia, zdrowie psychiczne w chorobach przewlekłych oraz badania jakości opieki zdrowotnej. Jest autorką wielu publikacji naukowych (głównie anglojęzycznych), popularnonaukowych (skierowanych do pacjentów) i wystąpień na międzynarodowych konferencjach dotyczących cukrzycy.

Oglądaj na żywo


Novo Nordisk to globalna firma farmaceutyczna z ponad 90. letnim doświadczeniem w rozwoju innowacji i lider w leczeniu cukrzycy. To dziedzictwo sprawia, że posiadamy doświadczenie i możliwości, aby pomagać osobom na całym świecie pokonywać inne choroby przewlekłe: otyłość, hemofilię i zaburzenia wzrostu. Novo Nordisk z siedzibą w Danii, zatrudnia ponad 43 100 pracowników w 79 krajach, a jej produkty dostępne są na ponad 170 rynkach.

Partnerem spotkania jest firma Novo Nordisk.

XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiologiczną, podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się w trybie zdalnym w terminie od 27 do 29 maja 2021 roku. Jest to największa i najważniejsza konferencja diabetologiczna w naszym kraju, w której udział biorą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, specjaliści, diabetolodzy, medycy i pielęgniarki. Wsłuchując się w potrzeby pacjentów z cukrzycą portal mojacukrzyca.org w okresie około zjazdowym, między 27 maja, a 1 czerwca, organizuje specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy", aby przekazać najnowsze doniesienia ze Zjazdu. Będzie można spotkać w wirtualnym studiu wybitnych specjalistów diabetologii z Polski i ze świata. Koniecznie musisz być z nami!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Spotkanie odbędzie się na żywo w niedzielę, 30 maja 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: W drogę! O podróżowaniu z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line