Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Podczas XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego został wybrany prezes elekt PTD na następną kadencję

źródło: oprac. własne, dodano: 29 maja 2021 r.

W Warszawie zakończył się XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który trwał od 27 do 29 maja br. w formacie hybrydowym - wykładowcy nadawali ze studia w Warszawie, a uczestnicy Zjazdu brali udział w formie zdalnej, przed swoimi odbiornikami. Odbyło się wiele ciekawych i inspirujących sesji. Podczas Zjazdu miało miejsce także Walne Zebranie członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, podczas którego wybrano prezesa elekta na następną kadencję, czyli na lata 2023 - 2027. Nowa prezes obejmie przywództwo za 2 lata. Wiemy, kto to będzie!

Celem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego jest szerzenie zdobyczy współczesnej nauki wśród lekarzy oraz wśród innych członków zajmujących się diabetologią, zachęcanie i wdrażanie swych członków do pracy naukowej, współdziałanie w organizowaniu społecznej ochrony zdrowia i w rozwiązywaniu problemów dotyczących jej działalności, współdziałanie w doskonaleniu zawodowym lekarzy oraz reprezentowanie interesów zdrowotnych i opiekuńczych chorych na cukrzycę i podejmowanie starań o ich uwzględnienie wobec władz administracyjnych oraz przemysłu i innych.

Podczas XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na Walnym Zebraniu wybrano nowego prezesa elekta, który obejmie funkcję w 2023 roku. Prezesem elektem została prof. Irina Kowalska z Białegostoku - obecny wiceprezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Gratulujemy serdecznie!


Prof. dr hab. Irina Kowalska - jest lekarzem specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Profesor jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych UMB, gdzie pełni funkcję kierownika. Jest autorem/współautorem ponad 90 prac oryginalnych. Za osiągnięcia naukowe była 8-krotnie nagradzana zespołową nagrodą Ministra Zdrowia, otrzymała również nagrodę naukową Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Nagrodę Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz wielokrotnie nagrody zespołowe Jego Magnificencji Rektora UMB.

Od niedawna dostępna jest także nowa strona internetowa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - www.ptdiab.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Podczas XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego został wybrany prezes elekt PTD na następną kadencję
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line