Grupa Ypsomed to wiodący koncern opracowujący i produkujący systemy do wstrzykiwania i systemy infuzyjne do samodzielnego podawania leków, znany ze specjalizacji w zakresie leczenia cukrzycy i posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w tej branży. Firma Ypsomed promuje i sprzedaje produkty ze swojej oferty pod wspólnymi markami - produkty mylife Diabetescare są sprzedawane bezpośrednio pacjentom lub za pośrednictwem aptek i przychodni, natomiast produkty firmy YDS Ypsomed Delivery Systems są sprzedawane w kategorii B2B firmom farmaceutycznym.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska pracuje w Instytucie Diabetologii, miejscu wielospecjalistycznej opieki medycznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i ich rodzin. Pani profesor jest konsultantem w diabetologii i pediatrii, wieloletnim wykładowcą i nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stworzyła szkołę leczenia pompą insulinową w Polsce. Na co dzień, w swojej pracy zawodowej zajmuje się dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1, kieruje się potrzebą rozpoznania indywidualnych potrzeb osoby chorej i dostosowania do niej leczenia. Jest członkiem komitetu naukowego międzynarodowej organizacji pediatrów diabetologów ISPAD.
Ważna jest personalizacja leczenia cukrzycy, czyli sprowadzenie problemu cukrzycy nie do ogólnych wytycznych, ale rozpoznanie indywidualnych potrzebne danej osoby. To podejście cechuje obecnie wszystkie organizacje, wszystkie dziedziny medycyny i dotyczy wszelkich chorób przewlekłych. Odchodzi się od jednego standardu leczenia. Dążymy do tego, aby rozpoznać indywidualne potrzeby, które się zmieniają wraz z wiekiem. Indywidualne potrzeby dotyczą żywienia, potrzeb psycho-emocjonalnych, dodatkowych problemów zdrowotnych, aktywności fizycznej i temperamentu. Za tym wszystkim stoi odpowiednie dawkowanie insuliny i dopasowanie tej insuliny oraz żywienia do potrzeb poszczególnych osób - wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska.
Jednym z doskonałych narzędzi do precyzyjnego dawkowania insuliny jest pompa insulinowa. Odkryj pompę insulinową, której wszystkie kluczowe funkcje są w zasięgu ręki. Dzięki menu opartemu na ikonach i nowoczesnemu ekranowi dotykowemu obsługa pompy mylife YpsoPump jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Ponadto kompaktowe wymiary i niewielka masa czynią z tej pompy dyskretnego towarzysza w codziennych sytuacjach.
Wskazaniami medycznymi do leczenia pompą insulinową są: nawracające hipoglikemie, bezobjawowe hipoglikemie, nieprawidłowa kontrola metaboliczna, podwyższona wartość hemoglobiny glikowanej, powikłania narządowe (zwłaszcza retinopatia), a także brak rezultatów leczenia wstrzyknięciami, np. w sytuacji insulinooporności lub efektu brzasku, pompa insulinowa świetnie się sprawdza u osób, które mają wzrost glikemii nad ranem, a insulina bazalna nie jest w stanie sobie z tym poradzić - mówi prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska.
Pompa insulinowa mylife YpsoPump to niewielka pompa insulinowa z ekranem dotykowym. Dzięki aplikacji mylife App wszystkie dane zawsze masz w zasięgu ręki. Samodzielnie napełniany szklany zbiornik mylife YpsoPump Reservoir przystosowany jest do dowolnej insuliny, a zestawy infuzyjne mylife YpsoPump Orbit dadzą większa swobodę ruchu dzięki obrotowemu złączu. Urządzenie wprowadzające mylife Orbit Inserter umożliwia szybkie i bezpieczne wprowadzenie zestawu infuzyjnego. A kontrolowanie leczenia dzięki oprogramowaniu mylife Software jeszcze nigdy nie było tak proste.
Od strony użytkownika pompy insulinowej należy uwzględnić aspekt nie tylko medyczny, ale także aspekt czysto ludzki, czyli poprawę jakości życia i redukcję ograniczeń wynikających ze wstrzyknięć insuliny. Niezależnie od wieku nie każda osoba toleruje kłucie i igłę. Może występować ból przy wstrzykiwaniu insuliny penem, pojawiają się przerosty w miejscach wstrzyknięć insuliny. Tam gdzie jest nieregularny tryb życia wstrzyknięcia z insuliny są bardziej ograniczające - mówi prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska.
Niedawno firma Ypsomed nawiązała współpracę z firmą Dexcom, jednym z najlepszych na świecie dostawców systemów ciągłego monitorowania glikemii (CGM). System CGM Dexcom G6 zostanie zintegrowany z systemem mylife Diabetescare. Będzie wtedy można przesyłać dane CGM do aplikacji mylife App. Dzięki temu wszystkie istotne dla leczenia dane znajdą się w jednym miejscu - na smartfonie. Po zakończonej prezentacji Jerzy Magiera przedstawił najnowsze doniesienia prosto z firmy Ypsomed. Wprowadzenie nowych rozwiązań będzie przeprowadzone w trzech etapach. Warto posłuchać i sprawdzić, kiedy i w jakim zakresie odbędzie się integracja pomp mylife YpsoPump z systemem Dexcom G6.