Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Labioplastyka - jak może podnieść komfort życia?

Artykuł sponsorowany, dodano: 9 lipca 2021 r.

Ginekologia plastyczna i estetyczna wykorzystywana jest nie tylko do poprawy wyglądu i komfortu psychicznego, ale także fizycznego. Zabiegi z użyciem lasera lub fal ultradźwiękowych to terapie wykorzystywane do leczenia nietrzymania moczu. Labioplastyka może poprawić także wygląd po porodzie i źle zagojonej ranie po nacięciu krocza.
 1. Ginekologia estetyczna - jakie korzyści może przynieść?
 2. Ginekologia estetyczna może zapewnić większy komfort psychiczny i fizyczny
 3. Labioplastyka - zabiegi ginekologii estetycznej w znieczuleniu miejscowym
 4. Usunięcie lub odtworzenie błony dziewiczej - co warto wiedzieć?
 5. Leczenie nietrzymania moczu

Ginekologia estetyczna - jakie korzyści może przynieść?

Ginekologia estetyczna to nie tylko działania, które poprawić mają wygląd zewnętrzny i zadowolenie pacjentki, ale także szereg zabiegów, które pomagają zniwelować dolegliwości fizyczne, a tym samym poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Oferta ginekologii estetycznej jest niezwykle bogata i może stanowić element terapii przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, a także zwiększyć czerpanie przyjemności z życia seksualnego. To także sposób na poprawę wyglądu, jeżeli rana po nacięciu krocza w czasie porodu nie wygoiła w prawidłowy sposób.

Rewitalizacja pochwy to dobry sposób, na naprawienie defektów.

Zabieg liftingu krocza polecany jest także osobom, które chcą zwiększyć napięcie pochwy.

Ginekologia estetyczna może zapewnić większy komfort psychiczny i fizyczny

Coraz więcej osób decyduje się na plastykę warg sromowych. Do głównych przyczyn, które negatywnie wpływają na wygląd warg sromowych zaliczyć można przyczyny hormonalne, starzenie się skóry, a także jej zwiotczenie. Powstanie defektów w tym obszarze mogą być komplikacje po porodzie, hiperpigmentacja, czy też częste stany zapalne i podrażnienia. Na zmiany w wyglądzie warg sromowych wpływa także przechodzenie okresu menopauzy.

Zmniejszyć wargi sromowe decydują się często także kobiety, które nie odczuwają wystarczającej satysfakcji z życia seksualnego.

W ramach ginekologii plastycznej zniwelować można te problemy. Często wybieraną opcją jest np. poporodowa plastyka krocza.

Labioplastyka - zabiegi ginekologii estetycznej w znieczuleniu miejscowym

Labioplastyka pozwala na zwiększenie komfortu życia, czy też satysfakcji z wyglądu pochwy bez ingerencji chirurgicznej. Wiele zabiegów z tego zakresu wykonywanych jest w znieczuleniu miejscowym. Nie wymagają także długotrwałe rekonwalescencji. Najczęściej do codziennych zajęć wrócić można bezpośrednio po zabiegu lub już po kilku dniach. Do zalet labioplastyki zaliczyć należy także dużą skuteczność. Efekty zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej widoczne są często wkrótce po zabiegu.

Usunięcie lub odtworzenie błony dziewiczej

Zabiegi w obrębie pochwy w ramach ginekologii estetycznej umożliwiają również usunięcie lub odtworzenie błony dziewiczej.

Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu traktowane jest przez wiele kobiet jako wstydliwa przypadłość. Przede wszystkim problem wynikający z osłabienia mięśni dna miednicy, także rozciągnięcia cewi moczowej przynosi duży dyskomfort i często uniemożliwia lub ogranicza pełne i swobodne uczestniczenie w życiu społecznym. Warto wiedzieć, że tego typu problemy nie należą do rzadkości. Z tego powodu może cierpieć nawet 35 procent kobiet po 50 rokiem życia. Problem dotyczyć też kobiet młodszych. Nietrzymanie moczu jest często wynikiem porodów. Leczenie nietrzymania moczu niewątpliwie zwiększa komfort życia, umożliwiając bezproblemowy powrót do ulubionych aktywności, a także podnosi samoocenę kobiet, które zmagają się z taką przypadłością.

Nowoczesne zabiegi pozwalają jednak wyleczyć lub zminimalizować ten problem. Do takich należy np. leczenie nietrzymania moczu z użyciem fali ultradźwiękowych HIFU, które wykorzystywane są do stymulacji regeneracji tkanki pochwy oraz produkcję kolagenu. Warto wspomnieć, że zabieg nie wpływa negatywnie na śluzówkę pochwy, a także nie jest inwazyjny. Efektów można oczekiwać już po zabiegu.

Zabieg falami ultradźwiękowymi warto połączyć z laserem frakcyjny CO2. Celem jego użycia, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, jest stymulacja włókien kolagenowych i naturalne usztywnienie ścianki pochwy. Laser może być także wykorzystany do odtworzenia nawilżającej śluzówki pochwy.

Wykorzystanie fal ultradźwiękowych czy lasera to niejedyna opcja. W przypadku, gdy tego terapię okazują się nie do końca skuteczne, możliwe jest wykorzystanie nici Aptos, które wprowadza się w okolicę cewki moczowej. Celem tego typu zabiegu jest jej podtrzymanie oraz wzmocnienie okolic, w których się znajduje. To jednak nie wszystko. Nici ulegają rozpuszczeniu, a zawarte w nich składniki stymulują produkcje kolagenu. Dużą zaletą zabiegu jest jego bezbolesność, także krótki czas gojenia się miejsca po zabiegu. Już po kilku dniach wrócić można do codziennego życia, a w ciągu dwóch tygodni kończy się całkowicie czas gojenia. Nie można zapomnieć również o dobrych efektach, które przynoszą ulgę przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu i utrzymują się nawet do trzech lat.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Labioplastyka - jak może podnieść komfort życia?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line