Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Zdrowe i aktywne wakacje z PZWL

źródło: Wydawnictwo PZWL, dodano: 13 lipca 2021 r.

Lipiec w wydawnictwie PZWL to miesiąc promocji świadomego odżywiania i zmiany trybu życia. Rabaty na książki i e-booki sięgają 30%. Podczas akcji Zdrowo i Aktywnie warto przyjrzeć się publikacjom, stanowiącym kompendia wiedzy na temat roli żywienia i sportu w leczeniu cukrzycy 1. i 2. stopnia oraz choroby dotykającej ciężarnych lub osób z chorobami współistniejącymi. Gotowe jadłospisy, porady uznanych lekarzy, aspekty psychologiczne - te i wiele innych informacji można znaleźć w polecanych książkach. Zajrzeliśmy do kilku z nich.

Łatwiejszy start - Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy

Niepewność, strach, bezradność, miliony pytań - usłyszenie diagnozy cukrzycy typu 1. u dziecka uruchamia cały emocjonalny proces do przepracowania. Do tego dochodzą zmiany w dotychczasowym trybie życia oraz diecie, które dotyczą nie tylko chorego, ale całej rodziny. W takiej sytuacji często potrzebny jest przewodnik, który przeprowadzi przez tę trudną drogę. Jego rolę może pełnić książka Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy, stworzona przez rodziców dzieci chorych na cukrzycę, lekarza diabetologa oraz psychologa. Porusza wszystkie aspekty choroby: prowadzi od momentu rozpoczęcia leczenia w szpitalu, powrotu do domu, wprowadzania pierwszych zmian, aż do organizacji życia rodzinnego i towarzyskiego. Dużą część publikacji zajmuje punkt widzenia dziecka, przydatne triki oraz porady psychologiczne. Po przeczytaniu książki każdy członek rodziny dziecka z cukrzycą typu 1. poczuje się uspokojony i przygotowany.

Kompendium wiedzy o chorobie - Cukrzyca typu 2. Przewodnik dla chorych

Uznani specjaliści z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu stworzyli nowoczesne kompendium wiedzy dla wszystkich chorujących na cukrzycę typu 2. W publikacji skupiają się głównie na zmianie diety oraz trybu życia na aktywny, co przekłada się na skuteczniejsze leczenie. Autorzy krok po kroku objaśniają wszystkie aspekty życia z chorobą, poruszając nie tylko kwestie odżywiania i prawidłowej rutyny, ale także psychologii i technik motywacyjnych. Publikacja jest również praktycznym podręcznikiem, w którym przygotowano dla czytelnika przykładowe jadłospisy o różnej kaloryczności oraz opisano zdrowsze zamienniki cukru i znaczenie produktów typu superfoods. To książka, która powinna znaleźć się na półce każdego cukrzyka.

Tajniki słodkiego świata - Cukrzyca na obcasach. Poradnik cukrzycowy dla kobiet

Z czym muszą mierzyć się kobiety w ciąży, u których zdiagnozowano cukrzycę oraz jaki ma ona wpływ na karmienie piersią? Jak zmienia się życie seksualne i jaką wybrać antykoncepcję? Czy osoba z cukrzycą może zrobić sobie tatuaż? Angelina Ziembińska, autorka książki Cukrzyca na obcasach. Poradnik cukrzycowy dla kobiet, porusza wszystkie, nawet kontrowersyjne kwestie, które dotyczą życia po usłyszeniu diagnozy. W publikacji można znaleźć nie tylko pogłębioną wiedzę i praktyczne porady żywieniowe. Znalazło się także miejsce na opisanie trudności psychologicznych . Autorka nie pozostawia czytelnika bez pomocy i odpowiedzi, a książka staje się wsparciem w najtrudniejszych chwilach spadku motywacji.

Docenić znaczenie diety cukrzycowej - Żywienie osób z cukrzycą i chorobami towarzyszącymi

Publikacja specjalistów z dziedziny żywienia i leczenia cukrzycy przedstawia aktualne zalecenia dotyczące odżywiania osób chorujących na cukrzycę. Polega na aktualnych doniesieniach naukowych oraz wytycznych, jakie wydały towarzystwa naukowe. Pełni rolę podręcznika dla lekarzy, diabetologów i dietetyków, ale także pomoc dla osób zmagających się z chorobą. Ciekawa może okazać się dla wielu czytelników część dotycząca diet alternatywnych, które są proponowane lub odradzane pacjentom. Książka rozwiewa również wątpliwości co do diet wegetariańskich i wegańskich.

Na hasło CUKRZYCA rabat!

W ramach wakacyjnej akcji Zdrowo i Aktywnie od 1 do 31 lipca Wydawnictwo PZWL promuje zmianę stylu życia na zdrowszy. Przez cały miesiąc publikacje na ten temat będzie można kupić w niższej cenie. Na hasło CUKRZYCA otrzymamy rabat w wysokości 25% na książki lub 30% na e-booki. Skorzystaj z tej wyjątkowej oferty! Zapraszamy!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Zdrowe i aktywne wakacje z PZWL
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line