Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Psycholog online - czy jest skuteczny? Gdzie skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet?

Artykuł sponsorowany, dodano: 20 lipca 2021 r.

Kontakt z psychologiem online coraz częściej wybierany jest jako alternatywa dla spotkań w gabinecie. Tym bardziej że wybierając psychologa online, nie trzeba ograniczać się jedynie do najbliższej lokalizacji, ale można zdecydować się na konsultacje psychologiczne ze specjalistą z innej części kraju.
  1. Pomoc psychologiczna online - czy jest skuteczna?
  2. Usługi psychologa online - co warto wziąć pod uwagę przy wyborze?
  3. Gdzie szukać psychologa online?

Pomoc psychologiczna online - czy jest skuteczna?

Jak wynika z badań pacjentów, którzy korzystali z pomocy psychologicznej online, terapia online jest skuteczna podobnie jak tradycyjna. W niektórych sytuacjach pomoc psychologa online może być także lepszą alternatywą od spotkań twarzą w twarz. Szczególnie jeżeli pacjent mierzy się z lękiem społecznym lub obawia się lub wstydzi bezpośredniej interakcji ze specjalistą. Przy konsultacji online nie trzeba pokazywać swojej twarzy, często wystarczające może być jedynie połączenie głosowe.

Psychoterapia online może być pomocna, jeżeli pojawiły się zaburzenia osobowości czy zaburzenia psychosomatyczne.

Dla młodzieży psycholog może okazać się niezbędny wsparciem przy radzeniu sobie w kontaktach z rówieśnikami, problemach w szkole czy relacjach rodzinnych. Wsparcie psychologiczne jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy lekcje zostały przeniesione do trybu online i kontakt z nauczycielami, pedagogami oraz kolegami stał się ograniczony. Długotrwała izolacja dzieci i młodzieży może skutkować obniżeniem nastroju, spadkiem motywacji, uczuciem wzmożonego niepokoju, a w efekcie także depresją czy stanami lękowymi. Z tego powodu, w przypadku gdy u najmłodszych członków rodziny widoczne są zmiany w zachowaniu, np. zaburzenia odżywiania, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenia adaptacyjne czy zaburzenia nastroju, warto skonsultować się ze specjalistą, takim jak psychoterapeuta dzieci. Wykwalifikowany psycholog dziecięcy potrafi rozpoznać niepokojące sygnały.

Usługi psychologa online - co warto wziąć pod uwagę przy wyborze?

Psycholog online, podobnie jak specjalista prowadzący praktykę w gabinecie, może pracować w różnych nurtach. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając pomoc dla siebie. Dodatkowo przy wyborze warto sprawdzić opinię, jakie o specjaliście mają inni pacjenci. Odpowiedni dobór specjalisty zwiększy szansę na poprawę zdrowia psychicznego w krótkim czasie.

Gdzie szukać psychologa online?

Porady psychologiczne online oferowane są przez coraz większą liczbę gabinetów. Informacji warto szukać na stronach www.

Gdzie skorzystać z pomocy psychologia online?

Psycholog online 24
W prosty i szybki sposób z zarezerwuj konsultację z psychologiem online na
https://psychologonline-24.pl/Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Psycholog online - czy jest skuteczny? Gdzie skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 24 marca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line