Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Zmiana postrzegania cukrzycy typu 1 - przyłącz się do kampanii Blue Balloon Challenge

źródło: na podstawie informacji Medtronic, dodano: 30 lipca 2021 r.

W społeczeństwie nadal brakuje wiedzy o tym, jak wiele zaangażowania i pracy wymaga codzienne radzenie sobie z cukrzycą. Firma Medtronic uruchamia kampanię społeczną, która ma zwiększyć świadomość na temat życia z cukrzycą typu 1. Kampanię promuje specjalny film. Głównym motywem jest niebieski balonik, symbolizujący poziom glikemii. Chory musi go bezustannie podrzucać tak, żeby stale utrzymywać go w powietrzu i żeby nie spadł zbyt nisko (metafora groźnej dla życia hipoglikemii), a także nie odleciał za wysoko (metafora hiperglikemii, które w perspektywie całego życia powodują niebezpieczne powikłania).

Celem kampanii jest dotarcie do jak najszerszej rzeszy Polaków - zarówno przez media tradycyjne jak i społecznościowe. Zachęcamy każdego do nagrania krótkiego filmu z "Blue Balloon Challenge" (30 sekund nagrania, kamera/telefon w poziomie, w miarę jednorodne tło), czyli próbą podrzucania niebieskiego balonika podczas wykonywania codziennych czynności, a następnie umieszczenia filmu na portalach społecznościowych z hashtagami: #T1Dballoonchallenge, #cukrzycajestjak, #diabetesislike i nominowania kolejnych 3 osób do podjęcia wyzwania.


Cukrzyca jest chorobą, która jest odczuwalna, ale nie jest widoczna. Obecnie nadal w społeczeństwie brakuje podstawowej wiedzy na temat cukrzycy typu 1. Osoby zmagające się z tą chorobą na każdym kroku mierzą się ze stereotypami, dyskryminacją, brakiem empatii i muszą się tłumaczyć ze względu na panującą w tej dziedzinie ignorancję. Dlatego postanowiliśmy przyczynić się do zmiany tej świadomości. Aby poszerzyć wiedzę ludzi na temat cukrzycy i przełamać barierę stygmatyzacji, potrzebowaliśmy pomysłu - prostej, jednoczącej idei, która przemawiałaby do każdego, niezależnie od jego pochodzenia czy statusu społecznego.

Czy może być coś prostszego, bardziej przemawiającego do naszej wyobraźni niż balonik? Koncepcja kampanii opiera się na przedstawieniu osób zaangażowanych w codzienne zajęcia, równocześnie starających się utrzymać balonik w powietrzu, co wymaga ciągłej uwagi, pewności siebie, determinacji i wsparcia - czyli dokładnie tego, co jest potrzebne, by radzić sobie z cukrzycą.

Niebieski balonik symbolizuje poziom glikemii. Musi być bezustannie podrzucany tak, żeby stale utrzymywał się w powietrzu i żeby nie spadł zbyt nisko (metafora groźnej dla życia hipoglikemii), a także nie odleciał za wysoko (metafora hiperglikemii, które w perspektywie całego życia powodują niebezpieczne powikłania).

Twórcze opracowanie tej wizji i jej upowszechnienie ma na celu zbliżenie do siebie ludzi, ponieważ każdy będzie mógł się z nią identyfikować. Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii nastąpi zmiana myślenia ludzi; z indywidualnego rozumienia życia z cukrzycą na stworzenie całej wspólnoty działającej w celu zmiany - ruchu na rzecz większej świadomości.

JAK NAGRAĆ FILMIK?

 • tematem przewodnim filmiku jest pokazanie osoby podczas codziennych lub niecodziennych czynności, podczas wykonywania których równocześnie podrzuca niebieski balonik
 • nagrania powinno mieć około 30 sekund
 • nagranie telefonem lub kamerką W POZIOMIE
 • nagranie może być z narracją/głosem lub bez
 • w miarę jednorodne tło i takie aby balonik był wyraźnie widoczny
 • na ostatnim ujęciu powinna być osoba trzymającą planszę (pobierz pdfa) lub kartkę z odręcznie napisanymi hasztagami. Ważne, żeby plansza była jak najbardziej widoczna ponieważ znajduje się na niej tekst, który powinien być czytelny dla oglądających filmik. W miarę możliwości prośba o zrobienie tego ostatniego ujęcia z kartką z bliskiej perspektywy.

CO ZROBIĆ PO NAGRANIU?

 1. umieścić film na portalach społecznościowych: FB, Linkedin, Instagram - CO BARDZO, BARDZO WAŻNE z hashtagami:
  #T1Dballoonchallenge, #cukrzycajestjak, #diabetesislike
 2. w komentarzu dodać link do filmiku umieszczonego na YT promującego tę kampanię https://www.youtube.com/watch?v=5F3L2kjm1aI
 3. nominowanie kolejnych 3 osób do podjęcia wyzwania - ponieważ dzięki temu kampania będzie się rozprzestrzeniała i obejmowała coraz więcej osób.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Aśka  IP: 5.173.251.xxx(2021-08-01 12:37:05)
Cudowna inicjatywa🏅🏅🏅


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Zmiana postrzegania cukrzycy typu 1 - przyłącz się do kampanii Blue Balloon Challenge
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line