Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Insulin On Board Cup 2021 - podsumowanie turnieju i zapis transmisji z rozgrywek

źródło: oprac. własne, dodano: 9 września 2021 r.

W dniach od 4 do 5 września 2021 roku w Warszawie odbyła się III edycja turnieju piłkarskiego INSULIN ON BOARD CUP 2021. Zawodnicy spotkali się na obiekcie Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie. Realizatorem projektu współfinansowanego ze środków PFRON była Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą. Drużyny składały się z chłopców i dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych (seniorzy, 2004-2007, 2008-2010 oraz 2011 i młodsi). Łączy ich nie tylko pasja do piłki nożnej, ale również i cukrzyca typu 1. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Piłki Nożnej oraz portal mojacukrzyca.org.

Na boisku rywalizowali zawodnicy z całej Polski: Gdańska, Lublina, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Sieradza. Na podium stanęło dziewięć drużyn w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat (2010 i młodsi) do 15 lat oraz kategoria open (2005 i starsi). Nagradzani są też najlepsi zawodnicy. W kategorii open najlepszy zawodnik to Michał Wójcicki, bramkarz Kuba Pogoda, a strzelec - Fabian Sałek. W kategorii do lat 15 zawodnikiem turnieju został Oliwier Mazur z SOS Diabetyka, najlepszym bramkarzem Eryk Kubicki, a strzelcem Kornel Boguś - obaj z Walecznych Warszawa. W tym roku wśród najmłodszych najlepszym zawodnikiem turnieju został Artur Świderski z CukierAsów Poznań, najlepszym bramkarzem Franek Pawlik z Pogromców Cukru, a najlepszym strzelcem Aleksander Jakuć z Walecznych Warszawy.

W najmłodszej kategorii wygrali Pogromcy Cukrów z Krakowa, w średniej SOS Diabetyka z Lublina, a w open - Reprezentacja Polski, w której jak nazwa wskazuje grały osoby z całej Polski.

Tabela wyników

Kategoria Open: 1. Reprezentacja 2, 2. Reprezentacja 1, 3. Waleczni 4, 4. SugarTeam

Kategoria do lat 15: 1. SOS Diabetyka 2, 2. Waleczni 3, 3. Pogromcy Cukrów 2, 4. Waleczni 2

Kategoria do lat 12: 1. Pogromcy Cukrów 1, 2. CukierAsy, 3. Waleczni 1, 4. SOS Diabetyka 1

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników!


W artykule pt. "Insulin on Board Cup 2021 - strzelają gole i walczą z cukrzycą" Jolanty Ojczyk na portalu rp.pl czytamy:

- To jest mój pierwszy turniej, jestem bardzo szczęśliwy - mówi Olek Jakuć, który na cukrzycę choruje od 10 lat. - Lubię grać w piłkę i chciałbym, aby takich turniejów było więcej - dodaje. Ich organizacja nie jest ani łatwa, ani tania, dlatego Paweł Staniszewski z Fundacji, pomysłodawca turnieju, cieszy się, że warszawska impreza stała się cykliczną. - Gdy organizowaliśmy pierwszy turniej żar lał się z nieba, było ponad 40 stopni Celsjusza, a ja myślałem o tym, czy uda nam się spotkać za rok. Bo jednym z naszych celów jest też zjednoczenie środowiska, pokazanie, że jest nas dużo i się nie poddajemy. Piłka nożna jest do tego najlepsza, bo jest najbardziej popularna w Polsce. Rok temu przez epidemię, zorganizowanie turnieju było prawdziwym wyzwaniem. Największe problemy wynikły z rekrutacją drużyn - wielu zawodników i ich rodziców obawiało się przyjazdu, dlatego frekwencja okazała się niższa, niż za pierwszym razem. Mimo wszystko turniej odbył się bez żadnych problemów i w bezpiecznej atmosferze. A co najważniejsze udało nam się zorganizować trzecią edycję - mówi Paweł Staniszewski.

Pełna treść artykułu dostępna jest tutaj.

Zarejestrowana relacja na żywo z turnieju


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Insulin On Board Cup 2021 - podsumowanie turnieju i zapis transmisji z rozgrywek
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line