Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Zapraszamy na XV Konferencję Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

źródło: PFED, dodano: 17 września 2021 r.

Już 2 października 2021 roku w Warszawie odbędzie się XV Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii. Hasło jubileuszowego spotkania brzmi: "Magia współpracy interdyscyplinarnej w pielęgniarstwie - GŁOS PIELĘGNIAREK DIABETOLOGICZNYCH". Zgodnie z nim podczas konferencji uczestnicy chcą rozmawiać głównie o współpracy interdyscyplinarnej w pielęgniarstwie, roli i partnerstwie pielęgniarek diabetologicznych w pielęgniarskim zespole interdyscyplinarnym. Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas przeprowadzonych w tym roku debat na temat zagrożeń związanych z cukrzycą eksperci zwracali uwagę, że aby pokonać rozprzestrzeniającą się epidemię tej choroby, trzeba ją traktować jako wyzwanie dla wielu dziedzin pielęgniarstwa. Walka z cukrzycą wymaga działań interdyscyplinarnych, po pierwsze łączących wiedzę i doświadczenia z zakresu diabetologii, kardiologii i interny, po drugie, jak zgodnie podkreślali eksperci, w dłuższej perspektywie czasowej - w obliczu rosnącej zapadalności na cukrzycę, starzejącego się społeczeństwa i wyzwań związanych z finansowaniem terapii, rehabilitacji i opieki nad rosnącą liczbą pacjentów - szczególne znaczenie mają działania edukacyjne i profilaktyczne.

Opieka nad chorym z cukrzycą musi obejmować edukację jego samego i jego bliskich, współpracę interdyscyplinarną specjalistów pielęgniarstwa, a także wdrażanie optymalnych terapii, uwzględniających złożone uwarunkowania zdrowotne każdego pacjenta - terapia cukrzycy musi być coraz bardziej personalizowana.


Podczas jubileuszowej konferencji PFED wybrzmi głos pielęgniarek diabetologicznych o magii współpracy interdyscyplinarnej w pielęgniarstwie. Skąd tu magia? Badania dostarczają dowodów, że dobra współpraca w zespole interdyscyplinarnym wywołuje efekt synergistyczny - i czyni cuda! Także w zakresie opieki nad pacjentami z cukrzycą.

Każdego roku na konferencjach PFED goszczą wybitni wykładowcy z Polski i ze świata. Także w czasie najbliższego spotkania będziemy mieć możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów nawiązujących do zaproponowanego tematu konferencji. Prof. dr hab. Maria Kózka z Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa, Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o koncepcji opieki skoncentrowanej na pacjencie. Odbędzie się także debata zaproszonych gości na temat współpracy zespołowej, która jest kluczem efektywnej opieki nad chorym z cukrzycą.

"Jak co roku gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny konferencji i wspaniałą atmosferę - cechy dorocznych spotkań Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, które niezmiennie podkreślają ich uczestnicy. Zachęcamy zatem do aktywnego uczestnictwa w XV Konferencji PFED." - napisała w liście Alicja Szewczyk, Przewodnicząca PFED.

Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Data: 2 październik 2021, od godz. 09:00
Miejsce: Sangate Hotel Airport
Warszawa, ul. 17 stycznia 32

Koszt: Bezpłatne
Rejestracja dla uczestników

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Zapraszamy na XV Konferencję Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line