Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy - KONKURS Z NAGRODAMI

źródło: oprac. własne, dodano: 24 września 2021 r.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania jest pięć książek "Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy" Wydawnictwa MedPharm Polska. Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy odpowiedzieć tylko na jedno pytanie, aby mieć szansę na nagrodę. Na odpowiedzi czekamy od 24 do 30 września 2021 roku.

W każdej polskiej rodzinie jest przynajmniej jedna osoba, u której wykryto cukrzycę, a u następnych osób zostanie ona wykryta w najbliższych kilku latach. Jest to schorzenie przewlekłe, które nie daje wczesnych sygnałów ani objawów. Diagnozuje się je wtedy, gdy stężenie cukru we krwi w pomiarach na czczo i po posiłku odbiega od fizjologicznych wartości. metod zapobiegania i leczenia tej choroby jest kilka. Na początku może to być tylko mniejsze spożycie cukrów łatwo przyswajalnych, w zaawansowanym stadium - dieta i leki obniżające stężenie cukru we krwi lub dieta i iniekcje insuliny. W tej chorobie cukier, niestety, nie krzepi.

W książce "Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy" autorzy w przystępny sposób stali się przekazać najważniejsze informacje nie tylko o istocie cukrzycy, jej przyczynach, powikłaniach oraz metodach leczenia farmakologicznego, lecz także o tym, jak należy się prawidłowo odżywiać już po ujawnieniu się choroby. Wiedza na ten temat ułatwi każdemu choremu przyzwyczajanie się do koniecznych ograniczeń i zaakceptowanie ich, Pacjenci z dobre uregulowaną cukrzycą to osoby w pełni sprawne, wykonujące swoje codzienne obowiązki zawodowe i społeczne, realizujący swoje pasje. Warto więc o swojej chorobie wiedzieć jak najwięcej!

Weź udział w naszej zabawie!

Zadanie konkursowe: PODAJ PIĘĆ KLUCZOWYCH ZASAD LECZENIA CUKRZYCY. Odpowiedź wyślij na adres konkurs@mojacukrzyca.org w e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje imię i nazwisko, miasto zamieszkania oraz dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Pełne dane adresowe będzie trzeba podać dopiero po ewentualnym zwycięstwie w konkursie.

Zachęcamy do obserwowania profilów MedPharm Polska na Facebooku i Instagramie. Można znaleźć tam wiele ciekawych wiadomości, konkursy, opisy książek i wiele innych informacji.

Treść zgody do skopiowania: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu 'Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy' zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

Na odpowiedzi czekamy od 24 do 30 września 2021 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych pięć osób, które naszym zdaniem prześlą najbardziej kreatywne propozycje pięciu kluczowych zasad leczenia cukrzycy. Nagrodami w konkursie jest pięć książek "Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy" Wydawnictwa MedPharm Polska. Wyniki opublikujemy do dnia 3 października 2021 roku. Zwycięzcy otrzymają również powiadomienia e-mailowe z prośbą o podanie danych do wysyłki nagród. Książki będą wysłane przez Wydawnictwo MedPharm Polska. Osoby biorące udział w konkursie, w przypadku wygranej, wyrażają zgodę na przekazanie danych adresowych Wydawnictwu MedPharm Polska w celu wysyłki nagród.

Więcej informacji o książce znajdziesz tutaj (kliknij).

Wyniki konkursu

Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia. Gratulujemy kreatywności i inwencji twórczej. Wiele z Waszych zasad leczenia cukrzycy jest niesamowitych i niezwykle trafnych. Wybraliśmy pięć zgłoszeń, które naszym zdaniem były najbardziej kreatywne i spełniły zasady konkursu. Gratulujemy! Książki "Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy" trafiają do:
 • Anna P. (Środa Wlkp.)
 • Magdalena P. (Ostróda)
 • Maria D. (Młoszowa)
 • Natalia S. (Kraków)
 • Zuzanna K. (Krzykawa)
GRATULUJEMY! Zwycięzcy otrzymali od nas e-maila ze szczegółami dotyczącymi odbioru nagrody :-)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Teresa Jozwik  IP: 5.173.149.xxx(2021-10-01 12:27:32)
Jestem chora już 6 lat na cukrzycę typu 2 Każdego dnia uczę się z nią żyć


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Co warto wiedzieć o leczeniu cukrzycy - KONKURS Z NAGRODAMI
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line