Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Szkoła Diabetyka - zarażamy wiedzą i dobrym samopoczuciem

Artykuł sponsorowany, dodano: 1 października 2021 r.

Chorujesz na cukrzycę? A może dopiero zaobserwowałeś u siebie objawy? Jeśli w jakiejkolwiek formie zagościła w Twoim życiu ta choroba - z pewnością poszukujesz (lub dopiero masz zamiar) wszelkich źródeł cennych i przydatnych informacji. Szkoła Diabetyka jest portalem, który został stworzony właśnie w tym celu - aby rozpowszechniać wiedzę o cukrzycy, a tym samym podnosić świadomość społeczeństwa. Ale nie tylko!

Dlaczego wiedza jest tak ważna?

Pozwól, że na to pytanie odpowiemy pytaniem. Czy wiesz, że cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych? Co więcej, grono diabetyków dynamicznie się powiększa. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, liczba chorujących na cukrzycę zarówno kobiet, jak i mężczyzn wzrosła ponad dwukrotnie. Dziś szacuje się, że liczba żyjących w Polsce diabetyków wynosi około 3 milionów. Przy czym aż jedna trzecia to osoby, które nie zostały jeszcze oficjalnie zdiagnozowane! Statystyki nie kłamią - takie dane są zatrważające i powinny skłonić nas do refleksji nad dotychczasowym trybem życia. Co możesz zrobić?

Dołącz do grona uczniów Szkoły Diabetyka

Zapytasz pewnie, cóż to za szkoła i gdzie można ją znaleźć. Serwis szkoladiabetyka.pl jest wirtualnym miejscem w cyberprzestrzeni. Tutaj każdy jest mile widziany. Portal tworzą oczywiście osoby chorujące na cukrzycę, a także lekarze specjaliści oraz pielęgniarki. Tak profesjonalne zaplecze merytoryczne czyni serwis bogatym w wartościowe, a przede wszystkim sprawdzone informacje oraz porady, którym możesz zaufać.

Zarówno sam portal, jak i grupa na Facebooku to platforma umożliwiająca przedstawicielom służby zdrowia oraz innym specjalistom dostarczanie rzetelnej wiedzy diabetykom oraz innym osobom, które tej wiedzy potrzebują. Na wszystkich członków społeczności Szkoły Diabetyka czekają bezpłatne materiały edukacyjne, które są na bieżąco przygotowywane.

Cyklicznie organizowane webinaria to jedna z okazji do spotkań z osobami zajmującymi się profesjonalnym edukowaniem osób chorujących na cukrzycę oraz ich rodzin. Pierwsze spotkanie dotyczyło zagadnień związanych ze stanem przedcukrzycowym oraz insulinoopornością. Webinarium cieszyło się ogromnym powodzeniem. Kolejne spotkania poruszą inne aspekty cukrzycy, zaś wszystkie zgromadzone na żywo osoby będą mogły zadawać na bieżąco swoje pytania.

Taka forma przekazywania wiedzy jest niezwykle efektywna i przyjazna w odbiorze. Podobnie jak artykuły publikowane w poradniku szkoladiabetyka.pl. Celem portalu jest bowiem dostarczanie całej społeczności solidnej porcji codziennej wiedzy w sposób lekkostrawny.

W Szkole Diabetyka wiele się nauczysz

Na portalu oraz grupie Facebookowej każdy znajdzie pomocne informacje. Niezależnie od tego, w jaki sposób cukrzyca pojawiła się w Twoim życiu - czy chorujesz od wielu lat, od niedawna, czy może jeszcze nie wybrałeś się do lekarza lub sam jesteś zdrowy, lecz ktoś z Twoich bliskich choruje. Dowiesz się m.in.:
 • jakie typy cukrzycy wyróżniamy,
 • jakie symptomy powinny wzbudzić Twoją czujność,
 • kiedy mówimy o cukrzycy ciążowej,
 • jak prawidłowo używać glukometru,
 • co kryje się pod skrótem OPI,
 • kiedy warto wykonać test OGTT,
 • jak przygotować się do badania stężenia glukozy,
 • co każdy diabetyk powinien nosić przy sobie,
 • jak efektywnie dbać o skórę,
 • jak skonstruować zdrowy jadłospis.
W szkoladiabetyka.pl dbamy o edukację naszej Społeczności. Dążymy do tego, aby serwowana wiedza była zawsze aktualna. Zachęcamy każdego z naszych uczniów do dzielenia się swoimi przeżyciami. Wiedza czerpana z doświadczeń innych osób jest źródłem bardzo praktycznym.

Kto tworzy Szkołę Diabetyka? Ludzie tacy jak Ty!

Choć wspólnym mianownikiem osób tworzących Społeczność serwisu jest cukrzyca - są to przede wszystkim życzliwi ludzie, którzy ochoczo ofiarowują sobie nawzajem wsparcie i dzielą się doświadczeniem. W szkoladiabetyka.pl dosłownie zarażamy dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem do świata! Jesteśmy dla Ciebie dostępni zawsze wtedy, kiedy potrzebujesz - jak przyjaciele. Pomożemy Ci oswoić się z chorobą, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Pokażemy, że życie może być naprawdę piękne. W końcu ograniczenia tkwią wyłącznie w głowie! Członkowie naszej Społeczności to m.in. sportowcy, którzy udowadniają, że niemożliwe nie istnieje i każdy diabetyk może wystartować w maratonie, jeśli tylko zechce. Udowadniamy, że cukrzyca to nie wyrok. Z nami nie tylko możesz, ale również będziesz żyć pięknie i z pasją!

Więcej informacji: www.szkoladiabetyka.pl/cukrzyca/

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Szkoła Diabetyka - zarażamy wiedzą i dobrym samopoczuciem
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 7 grudnia 2023 r.

Zadaj pytanie on-line