Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Komunikat bezpieczeństwa dotyczący systemu monitorowania stężenia glukozy FreeStyle Libre

źródło: URPL, dodano: 8 października 2021 r.

Z datą 30 września 2021 roku ukazał się komunikat bezpieczeństwa firmy Abbott Laboratories Poland sp. z o.o. dotyczący systemu monitorowania stężenia glukozy FreeStyle Libre. Firma w komunikacie informuje, że stosowanie aplikacji innych niż rekomendowana FreeStyle LibreLink, mających na celu wydłużenie funkcjonowania czujników jest działaniem nieautoryzowanym i może prowadzić do nieprawidłowego działania urządzenia oraz błędnego odczytu danych. Dokumentacja techniczna wyrobu i wszelkie przeprowadzone badania kliniczne przewidują bezpieczne używanie wyrobu przez okres 14 dni, każde dłuższe działanie produktu jest działaniem nieocenionym przez producenta.

W komunikacie napisano:

Wyrób FreeStyle Libre składa się z czujnika, który umieszczany jest z tyłu górnej części ramienia użytkownika, a także z czytnika, który pozwala na odczyt danych wysyłanych przez czujnik. Dodatkowo producent jako alternatywny sposób odczytu przekazywanych przez czujnik danych udostępnia aplikację o nazwie FreeStyle LibreLink. Stosowanie aplikacji innych niż rekomendowana przez firmę Abbott FreeStyle LibreLink, mających na celu wydłużenie funkcjonowania czujników jest działaniem nieautoryzowanym i może prowadzić do nieprawidłowego działania urządzenia oraz błędnego odczytu danych.

Producent, autoryzowany przedstawiciel, ani dystrybutor wyrobu FreeStyle Libre nigdy nie nawiązywał współpracy z twórcami innych niż FreeStyle LibreLink aplikacji. Ocena zgodności, ani żaden element techniczny wyrobu FreeStyle Libre producenta Abbott nie przewiduje współpracy z aplikacjami innych producentów. Dokumentacja techniczna wyrobu i wszelkie przeprowadzone badania kliniczne przewidują bezpieczne używanie wyrobu przez okres 14 dni, każde dłuższe działanie produktu jest działaniem nieocenionym przez producenta.

Stosowanie aplikacji wydłużających działanie sensorów może powodować zagrożenie dla życia i zdrowia poprzez prowadzenie błędnych pomiarów, czego następstwem mogą być nieodpowiedni dobór i stosowanie leków i dawek insuliny, a także bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Błędne dane z czytnika mogą wprowadzać w błąd lekarzy prowadzących oraz rodziców dzieci stosujących system.

Pełna treść komunikatu (PDF).Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Komunikat bezpieczeństwa dotyczący systemu monitorowania stężenia glukozy FreeStyle Libre
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line