Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Ascensia Diabetes Care ogłasza konkurs THIS IS DIABETES w ramach Światowego Dnia Cukrzycy

źródło: Ascensia Diabetes Care, dodano: 11 października 2021 r.

Ascensia Diabetes Care

Firma Ascensia Diabetes Care, twórca systemu monitorowania poziomu glukozy we krwi CONTOUR® i dystrybutor narzędzia ciągłej kontroli poziomu glukozy Eversense®, ogłosiła konkurs plastyczny i fotograficzny "This is diabetes" ("Oblicza cukrzycy") jako inicjatywę wspierającą Światowy Dzień Cukrzycy. Celem konkursu jest wykorzystanie sztuki i fotografii do podkreślenia znaczenia dostępu do opieki diabetologicznej, w szczególności do leków, technologii, opieki, wsparcia, odżywiania i aktywności fizycznej, co jest oficjalnym tematem wybranym przez Międzynarodową Federację Cukrzycy (IDF) na rok 2021.

W ramach międzynarodowego konkursu Ascensia zaprasza do nadsyłania oryginalnych fotografii lub dzieł sztuki, które prezentują, co naprawdę oznacza dostęp do opieki diabetologicznej. Prace można nadsyłać do dnia 31 października 2021 r. na adres www.thisisdiabetes.com. Zwycięzca będzie mógł nominować wybraną przez siebie organizację charytatywną działającą na rzecz osób chorych na cukrzycę, która otrzyma 5000 EUR, a trzy osoby zajmujące drugie miejsce otrzymają nagrody w wysokości 1000 EUR. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Światowego Dnia Cukrzycy, 14 listopada 2021 r.

Rob Schumm, prezes Ascensia Diabetes Care oświadczył: "Jesteśmy dumni, że już szósty rok z rzędu wspieramy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Według IDF miliony ludzi zmagających się z cukrzycą (PWD) na całym świecie nie mają dostępu do podstawowych zasad opieki diabetologicznej, niezbędnych do optymalnego zarządzania ich chorobą i uniknięcia poważnych powikłań. Tegoroczny temat jest, zatem jak najbardziej trafny, ponieważ zbiega się z setną rocznicą odkrycia insuliny, leku ratującego życie osobom cierpiącym na cukrzycę typu 1, a także niektórym borykającym się z cukrzycą typu 2".

"Poprzez ten konkurs pragniemy wykorzystać sztukę i fotografię, aby podkreślić, jak dostęp do leków, technologii, zdrowej diety i pracowników służby zdrowia może ułatwić i poprawić jakość życia osób z PWD oraz jak jego brak może sprawić, że ich życie stanie się trudniejsze" - kontynuuje Schumm.

Do panelu sędziowskiego wybrano członków internetowej społeczności diabetyków, zawodowych artystów i fotografów, a także przedstawiciela grupy Diabetes Insider firmy Ascensia, w skład której wchodzi kilku pracowników zmagających się z cukrzycą. Sędziowie wspólnie wybiorą zwycięską pracę i trzech laureatów w oparciu o trzy kryteria: kreatywność, umiejętność opowiadania historii i związek z tematem tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy.

Mieszkająca w Singapurze Pei Yan Heng, fotografka żyjąca z cukrzycą typu 2 i sędzia konkursu "This is diabetes" skomentowała: "Borykając się z cukrzycą, w pełni doceniam, jak dostęp do odpowiednich leków, technologii monitorowania i wsparcia ze strony pracowników służby zdrowia pomaga mi skutecznie zarządzać poziomem glukozy. Dlatego z przyjemnością biorę udział w konkursie Ascensia, który jest znakomitym sposobem, aby podkreślić i twórczo podzielić się swoimi historiami i przemyśleniami na temat tego, jak te zasoby i wsparcie przynoszą korzyści osobom z PWD na całym świecie".


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Ascensia Diabetes Care ogłasza konkurs THIS IS DIABETES w ramach Światowego Dnia Cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line