Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Olejki na chore zatoki - jak sobie pomóc w sezonie jesienno-zimowym?

Artykuł sponsorowany, dodano: 26 października 2021 r.

Przewlekłe zapalenie zatok to bardzo nieprzyjemna i bolesna dolegliwości. Trudno się z nią walczy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy narażenie na kolejny nawrót choroby jest największe…

Jak sobie radzić z przewlekłym zapaleniem zatok?

Jesień i zima to czas, kiedy osoby z tendencją do nawrotowego zapalenia zatok, bardzo cierpią. Ryzyko odnowienia się tej bolesnej infekcji i stanu zapalnego jest duże, a wyleczyć się z niego nie jest tak łatwo. Tutaj przede wszystkim potrzebne jest działanie wielokierunkowe. Sama antybiotykoterapia to z reguły za mało. Skoro wpływ na rozwój dolegliwości ma wiele czynników, to działanie nakierowane na rozprawienie się z chorobą również powinno opierać się podejściu wielokierunkowym. Przede wszystkim chcąc przywrócić organizmowi szansę na normalne funkcjonowanie, należy działać na wszystkie połączenia w tak zwanym trójkącie zatokowym. Oprócz antybiotykoterapii, która w wielu przypadkach jest trudna do uniknięcia, warto podjąć dodatkowe działania:
 • inhalacje,
 • korzystanie z akupunktury,
 • właściwą i przemyślaną suplementację,
 • wzmacniającą odporność dietę.
W przypadku walki z chorymi zatokami trudno liczyć na natychmiastowe efekty. Jeśli jednak wykażesz trochę cierpliwości, a jednocześnie będzie prowadzić systematyczną pracę w oparciu o wymienione powyżej działania, możesz skutecznie rozprowadzić się z problemem chorych zatok.

Dlaczego warto stosować inhalację na zatoki?

Przede wszystkim olejki eteryczne rozrzedzają wydzieliną, działają drażniąco na śluzówkę nosa, a przez to ułatwiają się jej pozbycie. Olejki eteryczne pomagają oczyścić zatoki, a jednocześnie wzmacniają ich funkcjonowanie dzięki swoim właściwości przeciwzapalnym. Osłabiają więc samo źródło problemu, a nie tylko jego widoczne konsekwencje. Warto jednak pamiętać, że olejki powinny być stosowane regularnie. Znaczenie ma także ich jakość. Olejki stosowane do inhalacji powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Warto postawić na dobrej jakości, wyłącznie naturalne olejki o wysokim stężeniu bez dodatku sztucznych barwników, aromatów oraz innych substancji.

Takie olejki możesz znaleźć między innymi na https://klaudynahebda.pl/sklep/olejki-eteryczne/

Jakie olejki stosować na chore zatoki?

Przy chorych zatokach sprawdzają się przede wszystkim te olejki, które rekomendowane są również do walki z przeziębieniem i różnego rodzaju sezonowymi infekcjami. Warto więc zadbać, aby w twojej podręcznej apteczce znalazł się:
 • olejek eukaliptusowy - uznawany za absolutny hit wśród olejków na katar, rozrzedzających wydzielinę, a jednocześnie pozwalających na jej skuteczne usuwanie,
 • olejek tymiankowy - o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który jednocześnie sprzyja wydzielaniu śluzu
 • olejek miętowy - przeciwbólowy oraz przeciwzapalny - pamiętaj jednak, że olejek z mięty pieprzowej nie jest rekomendowany do stosowania w formie inhalacji, zdecydowanie lepiej go dyfuzować.
 • olejek rozmarynowy - rozgrzewający, antybakteryjny i działający przeciwwirusowo, dodatkowo o działaniu stymulującym i wzmacniającym organizm.
Warto sięgać także po gotowa mieszanki na zatoki. Świetną mieszankę stanowi na przykład połączenie olejku z eukaliptusa, miętowego, tymiankowego, z oregano i łagodzącej nieco zielny zapach cytryny.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Olejki na chore zatoki - jak sobie pomóc w sezonie jesienno-zimowym?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line