Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Samokontrola glikemii w nowym świetle - weź udział w konkursie

źródło: oprac. własne, dodano: 2 listopada 2021 r.

Samokontrola glikemii w nowym świetle
Przeczytaj artykuł, weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody.

ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

Listopad jest miesiącem świadomości cukrzycy, kiedy w szczególny sposób staramy się zwiększać świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. Podstawą w jej leczeniu, poza aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, jest regularna samokontrola glikemii z użyciem glukometru.

SAMOKONTROLA GLIKEMII W NOWYM ŚWIETLE

Firma Diagnosis S.A wprowadziła na rynek nową odsłonę glukometru Abra Smart BT, stawiającego samokontrolę glikemii w nowym świetle.WYNIK ŁATWIEJSZY DO ODCZYTANIA I INTERPRETACJI

Nowy glukometr Abra Smart BT wyposażony jest w duży, podświetlany wyświetlacz, który ułatwia odczytanie wyniku. Podświetlana komora paska oraz kolorowy wskaźnik zakresu pomiaru ułatwiają interpretację wyniku i lepsze zrozumienie glikemii.


Podświetlana komora paska odpowiada kolorowemu wskaźnikowi zakresu pomiaru, informując użytkownika, czy jego wynik glikemii jest:
 • poniżej normy (kolor niebieski)
 • w normie (kolor zielony)
 • powyżej normy (kolor czerwony)HIGIENICZNY POMIAR DZIĘKI WYRZUTNIKOWI PASKA

Glukometr Abra Smart BT wyposażony jest w wyrzutnik paska, zapewniający higieniczny pomiar. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób można usunąć pasek testowy bezpośrednio do pojemnika na odpady, bez konieczności kontaktu z krwią na pasku.WYSOKA DOKŁADNOŚĆ POMIARU

Dokładność glukometru Abra Smart BT została oceniona poprzez porównanie wyników z wynikami uzyskanymi z laboratoryjnego (wzorcowego) analizatora glukozy. Badanie pokazało, że dokładność glukometru Abra Smart BT jest zgodna z normą EN ISO 15197:2015 oraz zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.DUŻE, CZYTELNIE OZNAKOWANE PASKI I MAŁA PRÓBKA KRWI

Glukometr współpracuje z dużymi, czytelnie oznakowanymi paskami Abra, które łatwiej umieścić w glukometrze. Do wykonania badania wystarczy bardzo mała próbka krwi (tylko 0,5 mikrolitra), więc nawet starsi pacjenci nie będą mieli problemu z pobranie odpowiedniej kropli krwi do badania.
KRÓTKI CZAS POMIARU I PRZYPOMNIENIE O WYKONANIU POMIARU

Wynik pomiaru pojawia się na glukometrze już po 5 sekundach. Przypomnienie dźwiękowe o konieczności wykonania pomiaru po włożeniu paska do gniazda testowego eliminuje ryzyko błędnego pomiaru (na pasku testowym zachodzi reakcja chemiczna i np.: kurz w powietrzu, wysoka wilgotność mogą wpływać na wynik pomiaru).

OZNACZENIE POMIARU JAKO WYKONANEGO PRZED LUB PO POSIŁKU
DLA LEPSZEJ KONTROLI CUKRZYCY

Możliwość oznaczenia wykonywanych pomiarów jako przed lub po posiłku to lepsza kontrola choroby i dokładniejsza analiza wyników. Ustawienie własnej, indywidualnej średniej wartości pomiarów oraz możliwość wyciągnięcia średniej nawet z pół roku pozwalają na długoterminową obserwację glikemii i skuteczniejsze leczenie.

ALARMY UŁATWIAJĄCE KONTROLĘ GLIKEMII

Regularna samokontrola jest nieodłącznym elementem leczenia cukrzycy. W celu ułatwienia jej użytkownikom, w glukometrze Abra Smart BT można ustawić alarm przypominający o wykonaniu pomiaru po posiłku oraz 4 alarmy przypominające o konieczności wykonania badania.

ALARMY OSTRZEGAJĄCE O HIPOGLIKEMII I HIPERGLIKEMII

Ustawienie w glukometrze alarmu dolnego i górnego progu wartości glikemii dla pomiarów przed posiłkiem, po posiłku i pomiarów nieoznaczonych pozwala na szybkie ostrzeżenie użytkownika przed za niskimi i za wysokimi wynikami w stosunku do ustawionych, docelowych wartości glikemii.

DUŻA POJEMNOŚĆ PAMIĘCI - WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI

Glukometr Abra Smart BT wyposażony jest w pojemną pamięć mieszczącą aż 1000 wyników. Dzięki temu możliwe jest wyciągnięcie średniej pomiarowej nawet z sześciu miesięcy. Więcej szczegółowych danych to jeszcze lepsza kontrola choroby.

ZDALNA KONTROLA ZDROWIA
Z GLUKOMETREM ABRA SMART BT I MOBILNĄ APLIKACJĄ ISTEL HEALTH

Glukometr Abra Smart BT współpracuje z bezpłatną, mobilną aplikacją Istel Health, która dodatkowo gromadzi w jednym miejscu wyniki ciśnienia krwi, masy i temperatury ciała. To lepsza kontrola choroby dzięki większej ilości danych o stanie zdrowia pacjenta i koniec z papierowymi dzienniczkami.

Aplikacja Istel Health to łatwa interpretacja wyników dzięki kolorowym oznaczeniom pomiarów oraz proste i bezpieczne udostępnianie danych lekarzowi lub opiekunowi.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE TELEMEDYCZNE - SYSTEM ISTEL CARE

Dane z aplikacji Istel Health Pacjent może bezpiecznie wysłać do bezpłatnego Systemu telemedycznego Istel Care. Od teraz Lekarz ma szybki dostęp do wyników pacjentów, możliwość przeprowadzenia analiz na podstawie przydatnych wykresów oraz wygenerowania czytelnych raportów, które można dołączyć do dokumentacji. System Istel Care to poprawa efektywności leczenia dzięki większej ilości danych z różnych urządzeń medycznych oraz możliwości konsultacji wyników badań z wykorzystaniem teleporady w formie video.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Odpowiedz na pytanie:
"Jakie funkcje glukometru Abra Smart BT są Twoim zdaniem najbardziej przydatne i dlaczego?"
Zgłoszenia konkursowe w dowolnej formie (zdjęcie, tekst, film) dodaj pod postem konkursowym na naszym profilu na Facebooku: https://bit.ly/2ZLPpkH
lub korzystając z formularza konkursowego na stronie
https://diagnosis.pl/swiatowy-dzien-cukrzycy
Na Twoją odpowiedź czekamy od 2 listopada do 30 listopada 2021 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - urządzenia medyczne z funkcją Bluetooth z serii Istel:
 • 1 miejsce - Ciśnieniomierz Istel Cardic 100BT oraz termometr bezdotykowy na podczerwień Istel NC300 BT
 • 2 miejsce - Ciśnieniomierz Istel Cardic 100BT
 • 3 miejsce - Termometr bezdotykowy na podczerwień Istel NC300 BT
Regulamin konkursu dostępny na stronie: www.diagnosis.pl/regulamin-konkursu-cukrzyca

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Samokontrola glikemii w nowym świetle - weź udział w konkursie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line