Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z dr hab. inż. Arturem Rydoszem, cukrzyca bez igieł - czy i kiedy?

źródło: oprac. własne, dodano: 3 listopada 2021 r.

Rozpoczął się listopad. Miesiąc świadomości cukrzycy. Miesiąc, podczas którego dużo będzie się mówiło w mediach o naszej słodkiej przypadłości. My również nie ustajemy w cotygodniowym informowaniu o nowościach i gorąco zapraszamy Was na kolejne wydanie programu "Pogadajmy o cukrzycy". W studiu, w dniu 5 listopada o godz. 20, będziemy gościć dr hab. inż. Artura Rydosza, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także założyciel Fundacji Z cukrzycą na Ty. Pan Artur opowie nam o swoich innowacyjnych działaniach - o urządzeniu, o którym w ostatnich tygodniach jest głośno, czyli diabetomacie, który trafił do fazy badań klinicznych. Będzie to doskonała okazja do zadawania pytań i co ważniejsze, do uzyskania odpowiedzi.

Dr hab. inż. Artur Rydosz od ponad 10 lat prowadzi badania nad zastosowaniem nieinwazyjnych metod diagnozowania i monitorowania przebiegu różnych chorób z wykorzystaniem czujników do detekcji biomarkerów, w tym ze szczególnym naciskiem na detekcję cukrzycy. Jest współautorem ponad 125 artykułów naukowych, patentów oraz wystąpień konferencyjnych. Był dwukrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: START 2015, START 2016, otrzymał stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznawane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz odbył staż z zakresu komercjalizacji badań naukowych w Stanford University w USA.

Twórca diabetomatu - dr hab. inż. Artur Rydosz, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - przekonuje, że dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom diabetycy w przyszłości będą mogli żyć bez igieł. Urządzenie bazuje na analizie składu chemicznego wydychanego powietrza konkretnej osoby. Urządzenie analizuje skład wydychanego powietrza, mierzy zawarte w nim ciała ketonowe i na podstawie algorytmu odnosi to do podanego stężenia glukozy we krwi

Oglądaj na żywo


Prof. Artur Rydosz jest również prezesem fundacji "Z cukrzycą na ty", która na co dzień pomaga osobom chorym na cukrzycę. Misją Fundacji jest prowadzenie działalności upowszechniającej wiedzę na temat cukrzycy oraz pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy (T1DM, T2DM, MODY, LADA). Głównym celem Fundacji jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze nowych rozwiązań technologicznych do samokontroli cukrzycy, w tym wykorzystywanie rozwiązań nieinwazyjnych tj. detekcja biomarkerów zawartych w wydychanym powietrzu.

Ponadto dr hab. inż. Artur Rydosz zapowiedział wydanie swojej książki, zbierającej i przedstawiającej najnowsze osiągnięcia w zakresie rozwiązań dla diabetyków, o nazwie "Diabetes without needles", czyli właśnie cukrzyca bez igieł. Ponad 10 lat badań w obszarze nowoczesnych technik monitorowania glikemii oraz leczenia cukrzycy zostało zebrane w książce, która została wydana przez Elsevier (jedno z najstarszych wydawnictw naukowych). W książce można znaleźć odpowiedź na pytanie jak blisko jesteśmy w pełni nieinwazyjnego monitorowania glikemii i podawania leków (w tym insuliny) w sposób bezbolesny, bezinwazyjny i skuteczny.

Widzimy się na żywo w piątek, 5 listopada 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z dr hab. inż. Arturem Rydoszem, cukrzyca bez igieł - czy i kiedy?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line