Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Zdrowa pizza zapobiega starzeniu

źródło: Onet.pl, 23 września 2005 r.

Zdrową pizzę, obniżającą poziom cholesterolu i zapobiegającą starzeniu się, stworzył zespół włoskich dietetyków. Zapewniają oni, że pizza ta jest równie dobra jak tradycyjna.

Szef ekspertów Eugenio Luigi Iorio wytłumaczył, że jej sekret tkwi w kawałkach świeżych warzyw, dodanych do ciasta.

"Specjalna mąka z warzywami nie jest natychmiast trawiona, a jeśli doda się do niej wody, rośnie. To przedłuża proces trawienia, spowalniając dzięki temu wchłanianie węglowodanów i blokując absorpcję cholesterolu. To z kolei pomaga zapobiegać takim chorobom jak cukrzyca i miażdżyca, a zatem starzeniu się organizmu" - powiedział Iorio.

Podkreślił, że dietetyczne właściwości takiej pizzy wynikają z tego, że powolne trawienie zachęca ludzi do tego, by jedli mniej, bo szybciej odczuwa się stan nasycenia.

Na wzbogacone o warzywa ciasto naukowcy położyli kilka bardzo zdrowych dodatków: świeżą marchewkę, czerwoną cebulę, paprykę, pomidory, szpinak i cukinię. W odróżnieniu jednak od zwyczajnej pizzy, wkładanej do pieca ze wszystkimi składnikami, jarzyny te dodaje się na końcu na surowo; chodzi o to, by podczas pieczenia nie zniszczyć ich wartości odżywczych.

Naukowcy zapewniają, że choć pizza sprawia wrażenie aż za bardzo zdrowej, smakowała wszystkim tym, którzy jej spróbowali. Ich zdaniem jest to także znakomity pomysł na zdrowy posiłek dla dzieci uwielbiających pizzę, ale nie jedzących w ogóle warzyw.

Recepturę na zdrowy placek zamówiły już niektóre pizzerie w okolicach Neapolu.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Zdrowa pizza zapobiega starzeniu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line