Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Frederick G. Banting: Jak odkryłem insulinę i dlaczego nikt nie odkrył jej przede mną

źródło: info. własne, dodano: 4 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

2. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org to nie wszystko co przygotowaliśmy dla Was w tym roku. Już 14 listopada, dokładnie w Światowy Dzień Cukrzycy, zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie! Otrzymaliśmy zgodę profesora Leszka Czupryniaka na publikację wyjątkowego nagrania, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane wśród lekarzy podczas XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Zapraszamy Was na spotkanie z ożywionym komputerowo sir Frederickiem G. Bantingiem. Przeniesiemy się także do Banting House, gdzie kurator muzeum opowie nam wyjątkową historię tego domu. Musicie to zobaczyć! Transmisja na żywo, 14 listopada 2021 roku, w niedzielę punktualnie o godzinie 12.00 na mojacukrzyca.tv na YouTube!

Podczas XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbył się on-line w maju tego roku miał miejsc wyjątkowy wykład z okazji 100-lecia odkrycia insuliny, podczas którego ożywiono komputerowo sir Fredericka G. Bantinga. W półgodzinnym wykładzie sam Banting opowiada, jak rozpoczęła się historia z odkryciem insuliny. Serdecznie zapraszamy Was na wykład pt. "Jak odkryłem insulinę i dlaczego nikt nie odkrył jej przede mną Frederick G. Banting".

Oglądaj na żywo


Drugą częścią spotkania będzie wizyta w Banting House w Kanadzie, którego kurator domu Grant Maltman, prowadzący Banting House od 20 lat, przybliża historię odkrycia insuliny i domu, w którym wszystko się zaczęło. Dom należy do "Ministerstwa Kultury" Kanady i jest elementem dziedzictwa kulturowego tego kraju. Grant Maltman przygotował opowieść o tym domu. Zapraszamy na prezentację pt. "Banting House - tu wszystko się zaczęło". To także każdy diabetyk zobaczyć musi!

Podczas prezentacji także jedyne dwu i półminutowe zachowane nagranie głosu samego, autentycznego Fredericka G. Bantinga, które pochodzi z listopada 1940 roku. Parę miesięcy później Banting zginał w katastrofie lotniczej. Frederick G. Banting był wtedy bardzo znaną osobą, był celebrytą w świecie medycznym. W Kanadzie uchodził za jednego z największych lekarzy i nagrał życzenia dla kanadyjskich żołnierzy przebywających w szpitalach w Wielkiej Brytanii.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę prof. Leszka Czupryniaka, który wyraził zgodę na publikację tych materiałów na portalu mojacukrzyca.org. Dzięki temu dostępne będą dla szerokiej publiczności i teraz może je zobaczyć każdy zainteresowany. Bardzo dziękujemy!

Transmisja na portalu mojacukrzyca.org (na kanale mojacukrzyca.tv na YouTube) odbędzie się 14 listopada 2021 roku punktualnie o godzinie 12.00. Musicie być koniecznie z nami!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Frederick G. Banting: Jak odkryłem insulinę i dlaczego nikt nie odkrył jej przede mną
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line