Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Nagranie webinaru Moja odpowiedzialność w cukrzycy: Okiem praktyka i farmaceuty

źródło: oprac. własne, dodano: 6 listopada 2021 r.

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy wraz z partnerem merytorycznym - firmą Boehringer Ingelheim i kampanią "Dłuższe życie z cukrzycą" przygotowała cykl webinarów pt. "Moja odpowiedzialność w cukrzycy". W webinarze, który odbył się 27 października mgr farmacji Magdalena Roszkiewicz mówiła o tym, jak ważne jest prawidłowe przechowywanie leków oraz jakie są najczęstsze problemy z e-receptą. W spotkaniu wziął także udział gość specjalny - Jerzy Magiera, który opowiedział o cukrzycy okiem praktyka. Odbyła się także dyskusja z prelegentami. Nagranie można zobaczyć na kanale Fundacji na YouTube.

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób metabolicznych. Jest to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana jako epidemia XXI wieku przez Organizację Narodów Zjednoczonych już w 2011 roku. W Polsce na cukrzycę choruje ok 3 mln Polaków - wiele osób jeszcze o tym nie wie. Niestety osobom chorującym na cukrzycę wciąż brakuje edukacji odnośnie tego jak żyć z tą chorobą.

Podczas webinarów można wysłuchać lekarzy, psychologów, dietetyków, edukatorów społecznych oraz fizjoterapeutów odnośnie prawidłowego zarządzania cukrzycą w celu długiego życia bez powikłań. Cykl sześciu webinarów rozpoczął się 1 września.


Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy została powołana w 2013 roku przez grupę osób, dla których ważna jest pomoc osobom chorym na cukrzycę oraz edukacja społeczeństwa dotycząca tej coraz częściej występującej choroby. Misją Fundacji jest kompleksowa pomoc osobom chorym na cukrzycę i ich rodzinom oraz upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i jej profilaktyka w społeczeństwie.

Plan zapisanego spotkania

 • 00:02:35 - Powitanie uczestników
 • 00:04:45 - "Przechowywanie leków i wyrobów medycznych stosowanych przez pacjentów diabetologicznych / Najczęstsze problemy z realizacją e-recept w aptece" - mgr farm. Magdalena Roszkiewicz
 • 00:39:00 - "Deklaracja 12 zasad" - mgr Karolina Piątek
 • 00:56:00 - Gość specjalny webinaru: Jerzy Magiera
 • 01:41:30 - Dyskusja

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Nagranie webinaru Moja odpowiedzialność w cukrzycy: Okiem praktyka i farmaceuty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line