Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Chcesz być człowiekiem sukcesu? Pozbądź się tych trzech przeszkód!

Artykuł zewnętrzny, dodano: 12 listopada 2021 r.

Człowiekiem sukcesu teoretycznie może zostać każdy. W praktyce jednak zdecydowana większość osób daje się pokonać szkodliwym nawykom, własnym słabościom czy też przeciwnościom losu. Niekiedy jednak wystarczy popracować nad pewnymi kwestiami, żeby osiągnąć postawione sobie cele. Sprawdź, co warto zmienić w swoim życiu, jeśli zależy ci na odniesieniu mniejszych bądź większych sukcesów.

Prokrastynacja

To zdecydowanie największy wróg, z którym można spotkać się na drodze do sukcesu. Prokrastynacja zabija produktywność, wprowadza do życia niepotrzebny stres i ma bardzo negatywny wpływ na samopoczucie. Co ciekawe, z wiecznym odkładaniem obowiązków na później zmaga się zdecydowana większość społeczeństwa. Prokrastynacji z pewnością sprzyja stały dostęp do telefonu, Internetu i mediów społecznościowych.

Z tego powodu warto zacząć zmiany właśnie od ograniczenia czasu spędzanego na tym, co odciąga od wykonania obowiązków. Ponadto dobrym pomysłem może być rozpoczęcie ćwiczeń mających na celu poprawę koncentracji i asertywności. Ważne jest też ustalenie priorytetów, ustalenie planu i dobra organizacja czasu. Wielu osobom pomaga również podzielenie pracy na mniejsze etapy i wykonywanie na początku najtrudniejszych zadań.

Brak planu

Chaotyczne działanie bez jasno wyznaczonego celu może opóźnić bądź wręcz uniemożliwić osiągnięcie sukcesu. Z tego powodu należy najpierw przygotować plan, a dopiero potem podjąć działania przybliżające do spełnienia marzeń. Warto wiedzieć, że brak planu sprzyja prokrastynacji, czyli kolejnej poważnej przeszkodzie na drodze do sukcesu. Zaplanowanie kolejnych kroków może zatem pomóc także w zwalczeniu odkładania wszystkiego na później.

Na początku należy wyznaczyć cel, do którego chce się dążyć. Następnie warto przygotować pewnego rodzaju scenariusz bądź mapę z jasno określonymi działaniami, prowadzącymi do osiągnięcia tego celu. Nie zaszkodzi też wziąć pod uwagę ewentualne problemy i mieć w zapasie alternatywny plan. Oczywiście nawet przy najlepszym przygotowaniu może zdarzyć się coś nieprzewidzianego - wtedy można zmodyfikować plan i dostosować go do nowej sytuacji.

Lęk przed zmianami

Uczucie niepokoju przed ważnymi zmianami w życiu czy też wyjściem poza strefę komfortu jest czymś naturalnym. Nieznane zawsze nieco przeraża, jednak taki lęk nigdy nie powinien paraliżować do tego stopnia, żeby rezygnować ze swoich marzeń. Warto pamiętać, że choć unikanie zmian może dać pozorne uczucie komfortu, to jednocześnie może prowadzić do frustracji i niezadowolenia z życia. W pewnym momencie może zwyczajnie być już zbyt późno na realizację pewnych celów i marzeń. Dobrym sposobem na pokonanie lęku przed zmianami jest wprowadzanie ich małymi etapami. Początkowo mogą to być nawet rzeczy niezwiązane z głównym celem. Taki krok może jednak ułatwić później dokonanie większych zmian.

Jeśli strach przed nawet najmniejszą zmianą nie pozwala na realizację planu, to warto skontaktować się ze specjalistami - na przykład współpracującymi z siecią klinik Psychomedic.


fot. materiały prasowe


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Chcesz być człowiekiem sukcesu? Pozbądź się tych trzech przeszkód!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 22 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line