Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wygodna i bezpieczna pionizacja pacjenta - pionizatory dla dzieci i dorosłych

Artykuł sponsorowany, dodano: 17 listopada 2021 r.

Nowoczesne urządzenia towarzyszą nam na co dzień. Dla wielu z nas są po prostu użytecznymi gadżetami, innym - dają szansę na namiastkę normalności. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się korzystają z rozwoju naukowego, którego jesteśmy świadkami. Nowoczesna technologia pozwala na spełnianie ich potrzeb, pomaga w rehabilitacji i realizacji marzeń.

Koniec z ograniczeniami

Świat idzie do przodu. Minęły czasy, kiedy osoby niepełnosprawne spędzały większość życia w łóżku. Otoczone troską, fachową opieką mogą spełniać marzenia i uczestniczyć w wielu aspektach życia, także publicznego. Ogromną pomocą dla osób niepełnosprawnych są specjalistyczne urządzenia tworzone z myślą o ich potrzebach. Aktywizacja jest jednym z najważniejszych zadań sprzętów dla niepełnosprawnych. Osoby poruszające się o kulach czy na wózkach inwalidzkich mogą dziś śmiało ruszać w świat. Architekci starają się, by wiele miejsc było dla nich dostępnych. Ułatwienia takie jak podjazdy, schodołazy, barierki, poręcze, podnośniki można spotkać w większości budynków, takich jak galerie, kina, teatry, kościoły, sklepy, urzędy. Inwestują w nie także zakłady pracy. Troska o dobro wszystkich zatrudnionych w firmie czy jej kontrahentów jest niezwykle ważna i świadczy o poziomie pracodawcy, budzi do niego zaufanie.

Urządzenia na co dzień - pionizatory dla dorosłych

Wielu sprzętów rehabilitacyjnych można używać zarówno w szpitalu, ośrodku rehabilitacyjnym, jak i w domu. Wśród nich znajdują się profesjonalne pionizatory. Są to fachowe urządzenia służące do utrzymania prawidłowej pozycji ciała pacjentów, dla których samodzielne stanie lub poruszanie się są utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Na rynku znajdziesz pionizatory dynamiczne i statyczne. Pierwsze z nich podtrzymują jedynie część ciała pacjenta. Przeznaczone są dla osób z niedowładem o mniejszym stopniu, dla pacjentów, którzy nie mogą poruszać się w pełni samodzielnie a potrzebują ćwiczyć chód. Pionizatory statyczne skonstruowano z myślą o pacjentach po cięższych porażeniach i urazach. Pomagają pacjentom, dla których stanie i poruszanie się o własnych siłach jest niemożliwe. Szeroki wybór urządzeń do pionizacji pacjenta znajdziesz na stronie: https://reha-max.pl/kategoria-produktu/sprzet-rehabilitacyjny/pionizatory/. Warto zapoznać się z zaletami i budową konkretnych modeli pionizatorów. Na stronie znajdują się także porady dotyczące urządzeń i ich wyboru. Jeśli szukasz parapodium lub pionizatora dla niepełnosprawnej osoby dorosłej, wiele dostępnych modeli znajdziesz tutaj: https://reha-max.pl/kategoria-produktu/sprzet-rehabilitacyjny/pionizatory/pionizatory-dla-doroslych/.

Z myślą o najmłodszych, czyli pionizatory dla dzieci

Pionizatory i urządzenia dla niepełnosprawnych dzieci spełniają funkcję sprzętów dla dorosłych. Pozwalają na komfortową aktywizację najmłodszych, ułatwiają ich start. Urządzenia dostępne są w wielu wariantach i konfiguracjach, można dostosować je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań dziecka. Pionizatory posiadają szeroką gamę zabezpieczeń, takich jak regulacja kąta nachylenia urządzenia czy bezpieczne pasy. Urządzenia są łatwe w użyciu, zapewniają komfort i bezpieczeństwo, umożliwiają użytkownikowi podejmowanie wielu aktywności, także zabawy, nauki. Są pomocne w spożywaniu posiłków, można używać ich w domu i w szkole. Najlepsze urządzenia znajdziesz na stronie profesjonalnego sklepu medycznego Rehamax: https://reha-max.pl/kategoria-produktu/sprzet-rehabilitacyjny/pionizatory/pionizatory-dla-dzieci/. Producenci przywiązywali uwagę do każdego z aspektów sprzętów. Ważnym walorem wielu modeli jest ich wygląd. Pionizatory dla dzieci są stylizowane tak, by korzystanie z nich nie wiązało się z traumą, a było przyjemne. Dostępne są więc pionizatory kotki czy żółwie, także te drewniane.

Dobry sklep rehabilitacyjny, medyczny pomoże Ci w wyborze idealnego pionizatora. Co więcej, doradzi także w sprawie jego refundacji. Na tego typu sprzęt rehabilitacyjny otrzymać można nawet kilka tysięcy złotych dofinansowania. Warto więc zaufać najlepszym sklepom i ich fachowcom.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Wygodna i bezpieczna pionizacja pacjenta - pionizatory dla dzieci i dorosłych
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line