Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Sensor glukozy

autor: fajnyB0rG, źródło: gadzet.net, 6 października 2005 r.

Opracowany przez Craiga A. Grimesa, profesora inżynierii elektrycznej i nauk nad materiałami, inżyniera w Penn State, biosensor glukozy, gdy zostanie wprowadzony pod skórę, może odczytywać poziom cukru dla diabetyków bez kiwnięcia palcem.

Diabetycy muszą kontrolować poziom cukru we krwi, aby podać organizmowi odpowiednią ilość insuliny aby zapewnić odpowiedni poziom cukru i uniknąć powikłań związanych z tą chorobą.

Urządzenie, które mierzy około 1 centymetr na pół centymetra i jest grubości ludzkiego włosa, jest zbudowane z kręgosłupa w kształcie litery I przekreślonego serią 10 nieco zmniejszających się poprzeczek. Kształt przypomina miniaturową harfę.

Szkielet zbudowany jest z metalicznego szkła nie przepuszczającego fal magnetycznych, materiał ten zmienia swój kształt po przyłożeniu pola magnetycznego i sam generuje pole magnetyczne, gdy zmienia kształt. Pokryty polimerem, który reaguje na zmiany w kwasowości. Pokrycie jest dodatkowo otoczone oksydazą glukozy, enzymem, który wchodzi w reakcję z glukozą.

Ta wrażliwa na kwas powłoka powoduje, że urządzenie kurczy się i rozkurcza, zmieniając własną masę w zależności od kwasowości otoczenia. Kwas, który powoduje takie zmiany, pochodzi z reakcji glukozy z oksydazą glukozy, tworząc kwas glikemiczny.

Gdy przyłoży się pole magnetyczne na zewnątrz sensora, sensor zaczyna wibrować z częstotliwością zależną od jego masy. W ten sposób można odczytać za pomocą cewki magnetycznej zmiany w zawartości glukozy w krwi.

Detektor, który w chwili obecnej ma rozmiary nowoczesnego telefonu komórkowego, może w przyszłości zostać upakowany do rozmiarów zegarka na rękę a sensor można wszczepić pod skórę, aby umożliwić stałą, bezkrwawą kontrolę, jednakże na dzień dzisiejszy urządzenie nie jest jeszcze dostępne komercyjnie.

Pracę nad tym sensorem wspierał Międzynarodowy Instytut Zdrowia.


/ tekst jest tłumaczeniem tekstu dostępnego pod tym adresem /
/ dodatkowe fotografie znajdują się tutaj /

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Sensor glukozy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line