Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Influenserzy promują utrzymywanie 'czasu w zakresie'

źródło: info. prasowe, dodano: 12 stycznia 2022 r.

Setki cukrzyków w Polsce stara utrzymywać się w zakresie glikemii biorąc udział w akcji "Czas w zakresie". Kampania informacyjna z aktorem i piosenkarzem Nickiem Jonasem ambasadorem Dexcom, przynosi fantastyczne efekty. Czas w zakresie jest ważnym miernikiem nowoczesnego leczenia cukrzycy - badania pokazują, że większość osób z cukrzycą nie jest świadoma jego istnienia!

Dexcom, światowy lider w ciągłym monitorowaniu glikemii u osób z cukrzycą, promuje w Polsce akcję "Czas w zakresie docelowym", uświadamiając i edukując w celu lepszego rozumienia problemu jako standardu postępowania w leczeniu cukrzycy. Niedawne badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że pomimo korzyści klinicznych i poprawy jakości życia, większość osób z cukrzycą leczonych insuliną nie wykorzystuje czasu w zakresie docelowym do monitorowania cukrzycy. "Czas w zakresie docelowym" definiuje się jako procent czasu spędzonego w docelowym poziomie glukozy, ustalony zakres jest ważnym miernikiem nowoczesnego leczenia cukrzycy i ułatwia ludziom zrozumienie, jak poprawić kontrolę glikemii.

Budujemy społeczność ludzi "żyjących w zakresie". Jak się okazuje ludzie potrzebowali wymiany opinii o codziennych problemach związanych z pozostawaniem w zakresie. Na naszym rynku od kilku lat są urządzenia wyznaczające czas w zakresie docelowym, ale świadomość jak bardzo ułatwić mogą życie ciągle jest niska. Pomimo jasnych korzyści stosowania tego parametru wyrównania cukrzycy, by wyznaczyć % TIR potrzebny jest ciągłe monitorowanie glikemii. Nadal nie wszyscy w Polsce mają dostęp do tej technologii ze względów finansowych i ograniczoną refundację - powiedział Tomasz Borowy, Prezes Zarządu Poliglikemii, dystrybutora Dexcom w Polsce.

Infuencerzy wspierają!

- Drżenie rąk, zaburzenia koncentracji, osłabienie, wilczy apetyt, niewyraźne widzenie... To objawy hipoglikemii, czyli niskiego poziomu cukru we krwi, które towarzyszą nam od ponad 3 lat życia z cukrzycą. - pisze @mamacukierka, która promuje "Czas w zakresie" wśród cukrzyków - Utrata świadomości, śpiączka, śmierć...To objawy ciężkiej hipoglikemii, które mogą "dopaść" diabetyka, któremu nie pomożemy, gdy jest skrajnie bezsilny. W przedszkolu, o 2 w nocy, podczas biegania, przed wyjazdem, w samochodzie, podczas kąpieli, podczas wizyty u dentysty, na ulicy, u babci... Niedocukrzenie może wystąpić zawsze i wszędzie. To tylko urywek z naszego życia, życia, które czasami stoi na głowie.

Kiedy jestem w zakresie jestem słodka, miła, wesoła, pogodna, zmotywowana! Kiedy mnie tam nie ma... - pisze Ada, słuchając dziesiątek indywidualnych opowieści cukrzyków zmagających się z koniecznością utrzymywaniu poziomu glikemii - TIR czyli Time in range, zakres, w którym my, osoby z cukrzycą powinniśmy spędzać ponad 70% czasu w ciągu dnia (70-180mg to wartości zalecane, ale w konkretnych przypadkach tez zakres może być ustalany indywidualnie!). Średnio 5% odpowiada jednej godzinie w ciągu dnia. Jeśli mieścimy się w TIR jak najwiecej znacznie redukujemy ryzyko powikłań i każde 5% ma na to wpływ!

Badania chorych na cukrzycę

W rzeczywistości czas przebywania w zakresie jest tak istotny, że ponad połowa (51%) respondentów stwierdziła, że wolałaby "pływać z rekinami niż być w hipoglikemii podczas ważnego spotkania lub wydarzenia". "Time in Range to danie chorym na cukrzycę narzędzi i zasobów, które pomogą im czuć się zdrowiej i żyć tak, jak chcą" - powiedział artysta, aktor i filantrop, który zdobył wiele platynowych płyt, Nick Jonas, wspierający akcję promującą kampanię Time in Range.

"Żyjąc z cukrzycą typu 1 przez ponad połowę mojego życia, wiem, o ile lepiej się czuję, gdy mój poziom glukozy utrzymuje się w ustalonym zakresie. Nadszedł czas, aby cała społeczność diabetologiczna uznała czas w zakresie za jeden z najważniejszych wskaźników optymalnego leczenia cukrzycy". W Polsce do akcji dołączyło się wielu influencerów cukrzycowych jak @idiabetic_cukrzyk, czy Być tatą diabetykiem. Jerzy Magiera o cukrzycy.

Czas w zakresie docelowym pomaga również osobom z cukrzycą leczonym insuliną w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących leczenia, zamiast polegać wyłącznie na średniej trzymiesięcznej, jaką zapewnia tradycyjny test HbA1c. Inne kluczowe wyniki badania obejmują:
 • Zdecydowana większość (83%) osób z cukrzycą leczoną insuliną twierdzi, że czują się lepiej, gdy spędzają więcej czasu w zasięgu, jednak dwie trzecie (59%) osób nie używa czasu w zasięgu jako miernika skuteczności leczenia
 • Podczas gdy większość (77%) osób z cukrzycą leczoną insuliną twierdzi, że czuje się lepiej, gdy spędza więcej czasu w zakresie, większość (62%) twierdzi, że nie rozmawia o tym regularnie ze swoim lekarzem.
 • Około dwie trzecie (66%) ankietowanych osób z cukrzycą leczoną insuliną przyznało, że zgadza się, że obowiązkiem ich świadczeniodawcy jest zwrócenie uwagi na nowe standardy opieki
 • Ponad połowa (58%) osób z cukrzycą leczoną insuliną zgadza się, że gdyby spędzali więcej czasu w zakresie, czuliby się pewniej realizując swoje marzenia lub pasje
 • Wielu respondentów (68%) stwierdziło, że ogólnie życzyliby sobie lepszego zrozumienia dostępnych technologii pomagających w leczeniu cukrzycy
"Aby uzyskać więcej informacji na temat czasu w zakresie docelowym glikemii i dostępu do zasobów dla osób chorych na cukrzycę, a także pracowników służby zdrowia, odwiedź stronę www.Dexcom.com/InRange, dexcompolska.pl/wzakresie. Dołącz do rozmowy w mediach społecznościowych na #WhenInRange.

Informacje o firmie DexCom, Inc.

DexCom, Inc. umożliwia ludziom kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (CGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie, stała się liderem technologii opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji na temat Dexcom CGM można znaleźć na stronie www.dexcom.com.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Artykuły: Influenserzy promują utrzymywanie 'czasu w zakresie'
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 7 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line