Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Influenserzy promują utrzymywanie 'czasu w zakresie'

źródło: info. prasowe, dodano: 12 stycznia 2022 r.

Setki cukrzyków w Polsce stara utrzymywać się w zakresie glikemii biorąc udział w akcji "Czas w zakresie". Kampania informacyjna z aktorem i piosenkarzem Nickiem Jonasem ambasadorem Dexcom, przynosi fantastyczne efekty. Czas w zakresie jest ważnym miernikiem nowoczesnego leczenia cukrzycy - badania pokazują, że większość osób z cukrzycą nie jest świadoma jego istnienia!

Dexcom, światowy lider w ciągłym monitorowaniu glikemii u osób z cukrzycą, promuje w Polsce akcję "Czas w zakresie docelowym", uświadamiając i edukując w celu lepszego rozumienia problemu jako standardu postępowania w leczeniu cukrzycy. Niedawne badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że pomimo korzyści klinicznych i poprawy jakości życia, większość osób z cukrzycą leczonych insuliną nie wykorzystuje czasu w zakresie docelowym do monitorowania cukrzycy. "Czas w zakresie docelowym" definiuje się jako procent czasu spędzonego w docelowym poziomie glukozy, ustalony zakres jest ważnym miernikiem nowoczesnego leczenia cukrzycy i ułatwia ludziom zrozumienie, jak poprawić kontrolę glikemii.

Budujemy społeczność ludzi "żyjących w zakresie". Jak się okazuje ludzie potrzebowali wymiany opinii o codziennych problemach związanych z pozostawaniem w zakresie. Na naszym rynku od kilku lat są urządzenia wyznaczające czas w zakresie docelowym, ale świadomość jak bardzo ułatwić mogą życie ciągle jest niska. Pomimo jasnych korzyści stosowania tego parametru wyrównania cukrzycy, by wyznaczyć % TIR potrzebny jest ciągłe monitorowanie glikemii. Nadal nie wszyscy w Polsce mają dostęp do tej technologii ze względów finansowych i ograniczoną refundację - powiedział Tomasz Borowy, Prezes Zarządu Poliglikemii, dystrybutora Dexcom w Polsce.

Infuencerzy wspierają!

- Drżenie rąk, zaburzenia koncentracji, osłabienie, wilczy apetyt, niewyraźne widzenie... To objawy hipoglikemii, czyli niskiego poziomu cukru we krwi, które towarzyszą nam od ponad 3 lat życia z cukrzycą. - pisze @mamacukierka, która promuje "Czas w zakresie" wśród cukrzyków - Utrata świadomości, śpiączka, śmierć...To objawy ciężkiej hipoglikemii, które mogą "dopaść" diabetyka, któremu nie pomożemy, gdy jest skrajnie bezsilny. W przedszkolu, o 2 w nocy, podczas biegania, przed wyjazdem, w samochodzie, podczas kąpieli, podczas wizyty u dentysty, na ulicy, u babci... Niedocukrzenie może wystąpić zawsze i wszędzie. To tylko urywek z naszego życia, życia, które czasami stoi na głowie.

Kiedy jestem w zakresie jestem słodka, miła, wesoła, pogodna, zmotywowana! Kiedy mnie tam nie ma... - pisze Ada, słuchając dziesiątek indywidualnych opowieści cukrzyków zmagających się z koniecznością utrzymywaniu poziomu glikemii - TIR czyli Time in range, zakres, w którym my, osoby z cukrzycą powinniśmy spędzać ponad 70% czasu w ciągu dnia (70-180mg to wartości zalecane, ale w konkretnych przypadkach tez zakres może być ustalany indywidualnie!). Średnio 5% odpowiada jednej godzinie w ciągu dnia. Jeśli mieścimy się w TIR jak najwiecej znacznie redukujemy ryzyko powikłań i każde 5% ma na to wpływ!

Badania chorych na cukrzycę

W rzeczywistości czas przebywania w zakresie jest tak istotny, że ponad połowa (51%) respondentów stwierdziła, że wolałaby "pływać z rekinami niż być w hipoglikemii podczas ważnego spotkania lub wydarzenia". "Time in Range to danie chorym na cukrzycę narzędzi i zasobów, które pomogą im czuć się zdrowiej i żyć tak, jak chcą" - powiedział artysta, aktor i filantrop, który zdobył wiele platynowych płyt, Nick Jonas, wspierający akcję promującą kampanię Time in Range.

"Żyjąc z cukrzycą typu 1 przez ponad połowę mojego życia, wiem, o ile lepiej się czuję, gdy mój poziom glukozy utrzymuje się w ustalonym zakresie. Nadszedł czas, aby cała społeczność diabetologiczna uznała czas w zakresie za jeden z najważniejszych wskaźników optymalnego leczenia cukrzycy". W Polsce do akcji dołączyło się wielu influencerów cukrzycowych jak @idiabetic_cukrzyk, czy Być tatą diabetykiem. Jerzy Magiera o cukrzycy.

Czas w zakresie docelowym pomaga również osobom z cukrzycą leczonym insuliną w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących leczenia, zamiast polegać wyłącznie na średniej trzymiesięcznej, jaką zapewnia tradycyjny test HbA1c. Inne kluczowe wyniki badania obejmują:
 • Zdecydowana większość (83%) osób z cukrzycą leczoną insuliną twierdzi, że czują się lepiej, gdy spędzają więcej czasu w zasięgu, jednak dwie trzecie (59%) osób nie używa czasu w zasięgu jako miernika skuteczności leczenia
 • Podczas gdy większość (77%) osób z cukrzycą leczoną insuliną twierdzi, że czuje się lepiej, gdy spędza więcej czasu w zakresie, większość (62%) twierdzi, że nie rozmawia o tym regularnie ze swoim lekarzem.
 • Około dwie trzecie (66%) ankietowanych osób z cukrzycą leczoną insuliną przyznało, że zgadza się, że obowiązkiem ich świadczeniodawcy jest zwrócenie uwagi na nowe standardy opieki
 • Ponad połowa (58%) osób z cukrzycą leczoną insuliną zgadza się, że gdyby spędzali więcej czasu w zakresie, czuliby się pewniej realizując swoje marzenia lub pasje
 • Wielu respondentów (68%) stwierdziło, że ogólnie życzyliby sobie lepszego zrozumienia dostępnych technologii pomagających w leczeniu cukrzycy
"Aby uzyskać więcej informacji na temat czasu w zakresie docelowym glikemii i dostępu do zasobów dla osób chorych na cukrzycę, a także pracowników służby zdrowia, odwiedź stronę www.Dexcom.com/InRange, dexcompolska.pl/wzakresie. Dołącz do rozmowy w mediach społecznościowych na #WhenInRange.

Informacje o firmie DexCom, Inc.

DexCom, Inc. umożliwia ludziom kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (CGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie, stała się liderem technologii opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji na temat Dexcom CGM można znaleźć na stronie www.dexcom.com.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Influenserzy promują utrzymywanie 'czasu w zakresie'
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line