Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Można uratować życie 36 milionom ludzi

źródło: Onet.pl, 6 października 2005 r.

Globalna akcja zapobiegająca chronicznym chorobom takim jak cukrzyca, nowotwór czy schorzenia kardiologiczne może w ciągu kolejnej dekady uratować życie 36 mln ludzi - pisze "Financial Times" powołując się na raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jak podkreśla brytyjski dziennik, nowotwory, cukrzyca, czy zawały serca są przyczynami ok. 60 proc. wszystkich zgonów na całym świecie i - według WHO - ich liczba się zwiększa.

"Zmiany sposobu życia, sztucznie przetworzona żywność, zwiększająca się liczba palaczy powodują wzrost ryzyka takich śmierci, szczególnie w krajach rozwijających się" - zauważa "FT".

Jak dodaje, według wstępnych ocen ekspertów - w 2005 r. do 8 z 10 zgonów spowodowanych tą "niewidzialną epidemią" dojdzie w krajach o wysokim lub średnim dochodzie. Afryka jest natomiast jedynym kontynentem, w którym chroniczne choroby nie zajmują wiodącej pozycji.

Z przygotowywanych statystyk wynika też, że zawały serca i udary będą w tym roku przyczynami śmierci ponad 17 mln osób, tymczasem na AIDS umrze ok. 2,8 miliona ludzi.

Dlatego jak dodaje "FT", WHO proponuje rozpoczęcie światowej akcji mającej na celu zmniejszenie liczby przedwczesnych śmierci wywołanych tymi chorobami, o 2 proc. każdego roku (przez kolejną dekadę). Miałaby ona polegać m.in. na zwiększeniu opodatkowania papierosów, wprowadzenia zdrowych posiłków do szkół oraz zachęcaniu ludzi do jedzenia warzyw, owoców i ograniczenia m.in. soli.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Można uratować życie 36 milionom ludzi
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line