Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Zobacz "Pogadajmy o cukrzycy" o sporcie i cukrzycy z dr n. med. Andrzejem Gawreckim

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z prof. Agnieszką Szypowską i dr Marcinem Pekalskim, 28 stycznia, godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 25 stycznia 2022 r.

W styczniu gości zapraszam podwójnie! Tak będzie i tym razem. Do programu na żywo "Pogadajmy o cukrzycy" zaproszenie przyjęli prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szypowska i dr Marcin Pekalski. Rozmowa odbędzie się 28 stycznia 2022 roku o godzinie 20.00. Z Panią profesor i doktorem porozmawiamy o nowym projekcie badawczym realizowanym w ramach międzynarodowej grupy badaczy GPPAD - Globalna Platforma ds. Prewencji Cukrzycy Typu 1 o nazwie "badanie SINT1A". Dowiemy się m.in. skąd wśród badaczy pomysł na podanie probiotyku małym dzieciom i jaki związek ma mikroflora jelitowa oraz cukrzyca typu 1. Poznamy wyjątkowo innowacyjne spojrzenie na problem cukrzycy przez ekspertów pracujących w najbardziej prestiżowych grupach badawczych. Koniecznie bądźcie z nami!

SINT1A to projekt badawczy realizowany w ramach międzynarodowej grupy badaczy GPPAD - Globalna Platforma ds. Prewencji Cukrzycy Typu 1. Celem projektu jest ocena czy zastosowanie probiotyku (Bifidobacterium Infantis) wśród dzieci z podwyższonym ryzykiem genetycznym cukrzycy typu 1 zmniejsza ryzyko rozwoju choroby.

Badanie polega na podawaniu dzieciom z podwyższonym ryzykiem choroby, specjalnie wyselekcjonowanego, wysokiej klasy probiotyku. Substancja podawana jest już w pierwszych tygodniach życia dziecka zanim rozwiną się objawy cukrzycy. Probiotyk jest przygotowany w łatwo dostępnej formie proszku, który można rozpuścić w mleku matki, mleku modyfikowanym, jogurcie lub wodzie. Mamy nadzieję, że podawanie wybranego przez nas probiotyku pozwoli utrzymać fizjologiczną florę jelitową u dzieci w pierwszych miesiącach życia. W tym okresie istnieje wysokie ryzyko rozwoju zaburzeń układu odpornościowego prowadzących do cukrzycy typu 1. Dysbioza jelitowa czyli zaburzenie składu naturalnej flory bakteryjnej jelit jest powszechnie występującym odchyleniem wśród dzieci z cukrzycą typu 1. Współczesne badania naukowe wskazują na udział dysbiozy w rozwoju choroby.

Oglądaj na żywo


Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szypowska - Ordynator Oddziału Klinicznego Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Specjalista w dziedzinie diabetologii z 20 letni doświadczeniem. Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu intensywnej insulinoterapii za pomocą pompy insulinowej i wielokrotnych iniekcji oraz wykorzystania systemów do ciągłego podskórnego monitorowania glikemii zyskała uznanie jako jeden z wiodących autorytetów na terenie Polski i Europy. W swojej praktyce lekarskiej stawia na innowacyjne podejście do leczenia oraz edukację pacjentów. Autor licznych publikacji w czasopismach naukowych z całego świata oraz aktywny członek międzynarodowych grup badawczych skupiających się na poszukiwaniu innowacyjnych metod leczenia cukrzycy typu 1.

Dr Marcin Pekalski - Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalność Biologia Molekularna. Obecnie pracownik naukowy Uniwersytetu Oksfordzkiego, zainteresowany w szczególności rozwojem układu immunologicznego we wczesnych etapach życia człowieka, geneza chorób autoimmunologicznych z uwzględnieniem roli naturalnej flory bakteryjnej w kształtowaniu tzw. tolerancji immunologicznej. Aktywnie zaangażowany w rozwój nowych immunoterapii chorób autoimmunologicznych. Zdobywał doświadczenie naukowe pracując min. z Johnem Toddem oraz Linda Wicker, ekspertami w dziedzinie immunologii i genetyki chorób autoimmunologicznych w szczególności cukrzycy typu 1, w Diabetes and Inflammation Laboratory na Uniwersytecie w Cambridge i w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii.

Widzimy się na żywo w piątek, 28 stycznia 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z prof. Agnieszką Szypowską i dr Marcinem Pekalskim, 28 stycznia, godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line