Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Trwa wirtualny Bieg Policz się z cukrzycą

źródło: Biuro Prasowe Fundacji WOŚP, dodano: 29 stycznia 2022 r.

WOŚPJuż dzisiaj jeden z najbardziej widowiskowych momentów każdego Finału WOŚP - bieg kilku tysięcy uczestników ulicami Warszawy. Jednak 16. Bieg "Policz się z cukrzycą" już trwa, za sprawą wirtualnej formy, która ruszyła w poniedziałek 24 stycznia. Zgłoszeń - na obie formy biegu łącznie - dokonało już 12 244 osób, w tym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii! Dzięki biegom "Policz się z cukrzycą" organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 udało się kupić 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele - zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który ruszy 29 stycznia w południe, aktywności sportowe realizowane przez Sztaby lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę realizacji 5-kilometrowego dystansu. Bieg wirtualny jego uczestnicy realizować mogą od 24 stycznia do niedzieli, 30 stycznia włącznie.

Zgłoszeń - na obie formy biegu łącznie - dokonało już 12 244 osób, w tym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii! A to jeszcze nie koniec, bo gdy jedni już biegną, inni wciąż mogą zgłaszać chęć udziału. Zapisów na bieg wirtualny niezmiennie dokonywać można na platformie SlotMarket.pl firmy Sport Evolution, która po raz kolejny organizuje wydarzenie wspólnie z WOŚP, z kolei zapisów na bieg w Warszawie - w biurze zawodów przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W wirtualnym biegu już udało się przebiec łącznie 33 478 kilometrów!


Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego (opłata minimum 50 zł na uczestnika) otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff, numer startowy i medal. Pakiety dostarczane były na wskazany przez biegacza adres (w przypadku zgłoszeń na bieg wirtualny) oraz były do odebrania w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu (w przypadku biegu ulicami Warszawy), a obecnie - w biurze zawodów.

Bieg "Policz się z cukrzycą" od 16 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. Akcja ta ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych kupujemy pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

Gdzie biegamy?

16. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" to aktywności na całej kuli ziemskiej. Biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach znaleźć można w Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypr, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Irlandia, Islandia, Izrael, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Portugalia, RPA, Rumunia, Singapur, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy.

Start biegu ulicami Warszawy - w sobotę w południe

Dzień przed 30. Finałem WOŚP, punktualnie w południe, wystartuje bieg ulicami Warszawy. Wszyscy jego uczestnicy mogą wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, która odbędzie się w namiocie koncertowym pod Pałacem Kultury i Nauki.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych - wspierająca akcję "Policz się z cukrzycą".


fot. Marcin Michoń


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Trwa wirtualny Bieg Policz się z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line