Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z mgr Anetą Wójcik, podologiem, 4 lutego, godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 1 lutego 2022 r.

W luty wkraczamy pewnym krokiem i przyglądamy się stopom diabetyka. To bardzo ważny, chociaż mocno zaniedbany temat. Stopa cukrzycowa jest spory problemem zarówno dla samych chorych, jak również specjalistów zajmujących się tym problemem. Jak osoby z cukrzycą mogą dbać o stopy, co zrobić, aby nie doprowadzić do poważnych powikłań, jak pielęgnować stopy i w końcu co robić i jak leczyć, gdy pojawią się problemy. O tym wszystkim opowie specjalistka od stóp, podolog, mgr Aneta Wójcik. Podolog zbada, zdiagnozuje, wyedukuje i przedstawi plan terapii. Właściwa pielęgnacja stóp u pacjentów z cukrzycą zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu stopy cukrzycowej. Koniecznie bądź z nami i dowiedz się więcej o stopach.

Powikłanie cukrzycy pod postacią zespołu stopy cukrzycowej (ZSC) stanowi epidemiologiczny oraz zdrowotny problem. Niestety poziom wiedzy pacjentów z cukrzycą na temat postępowania w zespole stopy cukrzycowej jest nadal na niskim poziomie. Należy zwiększać poziom świadomości pacjentów na temat Zespołu Stopy Cukrzycowej. Mówić wszędzie o tym, że z nawet najmniejszą raną czy wrastającym paznokciem należy od razu udać się do specjalisty. Każde zaniedbanie pacjenta plus złe zalecenia, mogą skończyć się amputacją.

Oglądaj na żywo


Tu z pomocą przychodzi podolog. PODOLOG bada, diagnozuje, edukuje i przeprowadza specjalistyczne zabiegi w obrębie stóp. Posiada wiedzę z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii, ortopedii, diabetologii i chirurgii. Dzięki połączeniu wiedzy z praktycznymi umiejętnościami posiada kwalifikacje do pielęgnacji stóp w wielu jednostkach chorobowych. Podolog z powodzeniem zajmie się odciskami, modzelami, brodawkami wirusowymi, grzybicą stóp i paznokci. Poinstruuje również jak należy pielęgnować stopy, w tym jak prawidłowo obcinać paznokcie. Podpowie, co zrobić, aby pozbyć się suchych, pękających pięt. Zasugeruje użycie wkładek ortopedycznych u osób z zaburzoną biomechaniką chodu, w tym u dzieci.

Podolog mgr Aneta Wójcik specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i zabiegach pielęgnacyjnych stóp oraz paznokci. Jest konsultantem regionalnym Stowarzyszenia Podiatrów i Podologów ds. podologii. Wykonuje zabiegi podologiczne polegające na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, przeprowadza zabiegi usuwania nadmiernie narastającego i zrogowaciałego naskórka (hiperkeratoza) oraz zajmuje się usuwaniem modzeli, odcisków i brodawek. W ramach wykonywanych zabiegów oferuje również pomoc w walce z pękającymi piętami, stopą cukrzycową oraz przeprowadza korekty wrastających paznokci przy pomocy klamer ortonyksyjnych. Wykonuje także świadczenia w obrębie chorobowo zmienionej płytki paznokciowej i zakłada specjalistyczne opatrunki odciążające czy zawierające preparaty lecznicze. Aneta Wójcik prowadzi gabinet medyczny "NaSzpilkachMed" przy ul. Zielonej 29 w Łodzi.

Widzimy się na żywo w piątek, 4 lutego 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z mgr Anetą Wójcik, podologiem, 4 lutego, godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 2 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line