Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

FreeStyle Libre DLA DOROSŁYCH DIABETYKÓW - podpisz petycję

źródło: oprac. własne, dodano: 18 marca 2022 r.

Prof. dr hab. Krzysztof Strojek, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Diabetologii oraz Prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego złożyli w Ministerstwie Zdrowia KARTĘ ŚWIADCZENIA OPIEKI ZDROWOTNEJ dotyczącą refundacji FreeStyle Libre dla dorosłych diabetyków. Wniosek dotyczy pacjentów z cukrzycą typu 1 lub innymi typami cukrzycy wymagającymi co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę lub terapii cukrzycy za pomocą osobistej pompy insulinowej.

To pierwszy krok do wprowadzenia refundacji. Teraz organizacje pacjentów będę pisać i apelować do Ministerstwa Zdrowia o jak najszybsze i pozytywne procedowanie tej ważnej dla diabetyków sprawy. Przypominamy, że obecnie FreeStyle Libre jest refundowane dla dzieci w wieku od 4 do 18 roku życia. Petycję w tej sprawie przygotowała Federacja Diabetyków. Każdy może ją podpisać i udostępnić dalej - do czego gorąco zachęcamy!

"Możliwość stałej kontroli glikemii, jaką daje system FreeStyle Libre to kwestia naszego zdrowia, zapobiegania bardzo dramatycznym i bardzo kosztownym powikłaniom. Każdego dnia, by kontrolować swój poziom glikemii, 8-12 razy (lub więcej) mierzymy poziom cukru za pomocą glukometru, a i tak często te punktowe pomiary nie pozwalają na właściwe wyrównanie glikemii. Tylko ciągła kontrola umożliwia skuteczne wyrównanie cukrzycy. Zapobiega zarówno niebezpiecznej dla nas hipoglikemii jak i powikłaniom, które wynikają z wysokich poziomów cukru." - czytamy w petycji.

Podpisz teraz i udostępnij dalej!


"Dzięki FreeStyle Libre będziemy mogli szybko reagować na niebezpieczne sytuacje, będziemy lepiej funkcjonować w aspekcie zawodowym i społecznym. Cukrzyca nie będzie nas wykluczać, bo będziemy mieć ją pod kontrolą. Bardzo doceniamy wszelkie działania Pana Ministra, które zostały podjęte w ostatnich latach dla poprawy warunków leczenia diabetyków. Gorąco prosimy i apelujemy o wprowadzenie do refundacji FreeStyle Libre dla osób dorosłych leczonych insuliną. - napisano w petycji Federacji Diabetyków.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Liman  IP: 37.248.253.xxx(2022-07-01 16:07:03)
Niestety w Polsce taniej jest obciąć nogę niż refundować sensory


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: FreeStyle Libre DLA DOROSŁYCH DIABETYKÓW - podpisz petycję
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line