Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Firmy Ypsomed i CamDiab Ltd. pracują nad automatycznym systemem podawania insuliny za pomocą aplikacji na smartfonie

źródło: notatka prasowa, dodano: 24 marca 2022 r.

mylife YpsoPump

Burgdorf, 22.03.2022, godz. 7:00 - Firma Ypsomed podjęła współpracę z firmą CamDiab Ltd., twórcą CamAPS FX, aplikacji do kontrolowania poziomu glukozy za pomocą pomp insulinowych działających w systemie hybrydowej pętli zamkniętej z algorytmem adaptacyjnym. W pierwszej połowie 2022 roku zostanie wprowadzone w systemie mylife YpsoPump łatwe w użyciu rozwiązanie oparte na pętli - najpierw w wybranych krajach europejskich, a następnie do końca roku w kolejnych regionach. Pacjenci mogą podłączyć pompę insulinową mylife YpsoPump do aplikacji mobilnej mylife CamAPS FX dla systemu Android i uzyskać oparte na algorytmach wsparcie w podawaniu insuliny - w tym bolusów - za pomocą smartfona.

Efektem współpracy firmy Ypsomed z firmą CamDiab Ltd. jest wiodące adaptacyjne rozwiązanie hybrydowe zamkniętej pętli, które pozwala użytkownikom mylife YpsoPump lepiej zarządzać poziomem glukozy i korzystać z unikalnego adaptacyjnego algorytmu zainstalowanego na smartfonie. Aplikacja mobilna mylife CamAPS FX dla systemu Android jest zgodna z urządzeniem Dexcom G6 CGM. Wykorzystywany przez nią algorytm jako pierwszy uzyskał znak CE dla aplikacji mobilnej. Aplikacja automatycznie reguluje podawanie insuliny w pompie insulinowej na podstawie odczytów stężenia glukozy z urządzenia Dexcom G6 CGM. Algorytm sterujący został gruntownie przetestowany w badaniach klinicznych, których wyniki opublikowano w wiodących czasopismach medycznych na świecie. Aplikacja jest dostępna w Europie i została zatwierdzona dla osób w wieku od jednego roku wzwyż, w tym dla kobiet w ciąży. W celu zwiększenia prywatności i wygody użytkownicy mogą podawać bolus posiłkowy bezpośrednio za pomocą swojego smartfona. Łatwy w użyciu interfejs zapewnia dostosowanie do codziennych potrzeb i wysoki poziom dyskrecji, a także ułatwia przestrzeganie zaleceń i poprawia wyniki terapii.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą CamDiab Ltd., która jest pionierem w opracowywaniu interoperacyjnych systemów opartych na pętli. Razem możemy zrobić kolejny krok w kierunku osiągnięcia naszego wspólnego celu, jakim jest maksymalne ułatwienie życia osobom chorym na cukrzycę. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie tego rozwiązania w Europie w ciągu najbliższych miesięcy, najpierw dla systemu Android, a następnie dla iOS" - mówi Simon Michel, CEO firmy Ypsomed.


Spersonalizowane i samouczące się rozwiązanie

Aplikacja mobilna mylife CamAPS FX dla systemu Android jest spersonalizowana, stale się uczy i szybko dostosowuje do zmieniających się potrzeb w zakresie podawania insuliny. Adaptuje się do codziennych zmian w zapotrzebowaniu na insulinę i kompensuje zbyt wysokie lub zbyt niskie dawki bolusa posiłkowego. Jeżeli użytkownik zbyt wysoko lub zbyt nisko oszacuje ilość węglowodanów, algorytm odpowiednio reguluje ilość podawanej insuliny, aby zapobiec niskim i wysokim poziomom glukozy. Umożliwia to bezpieczne i skuteczne stosowanie we wszystkich okolicznościach życiowych, w tym w czasie ciąży. Dzięki temu zautomatyzowanemu systemowi podawania insuliny użytkownik wkłada mniej wysiłku w interakcje z pompą insulinową, co zapewnia mu większą swobodę w życiu codziennym, dokładniejsze przestrzeganie zaleceń i lepszą jakość życia.

"Poświęciliśmy naszemu systemowi hybrydowej pętli zamkniętej wiele lat badań i cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą wiedzę w tym projekcie wraz z firmą Ypsomed, liderem w dziedzinie innowacji w systemach podawania leków w postaci płynnej. Mamy wspólny cel, którym jest poprawa jakości życia pacjentów chorych na cukrzycę i ich rodzin. Cieszymy się, że dzięki technologii i innowacjom osoby te mają szansę na lepszą i zdrowszą przyszłość" - mówi Roman Hovorka, Dyrektor CamDiab Ltd.

Ypsomed Group

Ypsomed jest wiodącym twórcą i producentem systemów iniekcji i systemów infuzyjnych do samodzielnego stosowania oraz uznanym specjalistą w dziedzinie cukrzycy z ponad 35-letnim doświadczeniem. Jako lider w dziedzinie innowacji i technologii jest preferowanym partnerem firm farmaceutycznych i biotechnologicznych w zakresie penów, autowstrzykiwaczy i pomp do podawania leków w postaci płynnej. Ypsomed oferuje i sprzedaje swoje produkty pod marką mylife™ Diabetescare bezpośrednio pacjentom lub za pośrednictwem aptek i szpitali, a pod marką YDS Ypsomed Delivery Systems w ramach współpracy biznesowej z firmami farmaceutycznymi. Firma z siedzibą w Burgdorf w Szwajcarii dysponuje globalną siecią zakładów produkcyjnych, filii i partnerów dystrybucyjnych, zatrudniającą około 1900 pracowników na całym świecie. www.ypsomed.com.

CamDiab Ltd

Firma CamDiab® Ltd zajmuje się cyfrowymi narzędziami związanymi ze zdrowiem i medycyną spersonalizowaną. Koncentruje się na projektowaniu, rozwoju i komercjalizacji wiodącej na świecie, interoperacyjnej aplikacji CamAPS® FX działającej w pętli zamkniętej. Urządzenie CamAPS® zostało zaprojektowane, aby autonomicznie obliczać i sterować podawaniem insuliny w celu utrzymania ścisłej kontroli glikemii. Wykorzystuje adaptacyjny, samouczący się algorytm sterowania w połączeniu z kompatybilnym urządzeniem do ciągłego monitorowania glukozy i kompatybilną pompą insulinową. Od momentu powstania w 2019 r. misją firmy jest poprawianie jakości życia osób z cukrzycą typu 1 i ich rodzin. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.camdiab.com lub śledząc firmę CamDiab Ltd i jej produkty na Facebooku, LinkedIn i Twitterze @CamAPS_FX.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Firmy Ypsomed i CamDiab Ltd. pracują nad automatycznym systemem podawania insuliny za pomocą aplikacji na smartfonie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line