Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z prof. dr hab. Iriną Kowalską, 1 kwietnia o godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 30 marca 2022 r.

Nasz pierwszy kwietniowy program "Pogadajmy o cukrzycy" uświetni wizyta znamienitego gościa i wybitnego eksperta w cukrzycy. Spotkanie odbędzie się w piątek, 1 kwietnia o godzinie 20.00. Gościem specjalnym programu "Pogadajmy o cukrzycy" będzie prof. dr hab. n. med. Irina Kowalska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prezes elekt PTD, Przewodnicząca Zespołu ds. Zaleceń PTD z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych UM w Białymstoku. Z Panią profesor porozmawiamy o najnowszych Zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na 2022 rok, o zmianach, które zaszły w Zaleceniach i oczywiście o bieżących tematach w diabetologii. Zachęcamy do aktywnego udziału w rozmowie!

Zalecenia kliniczne dotyczące postępowania u chorych na cukrzycę Polskie Towarzystwo Diabetologiczne publikuje corocznie od 2005 roku. Postęp w diabetologii, wyniki kolejnych badań klinicznych i eksperymentalnych, dane z obserwacji epidemiologicznych oraz rejestrów diabetologicznych znajdują odzwierciedlenie w Zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Zalecenia to praca zespołowa grupy ekspertów z wielu dyscyplin klinicznych, która liczy obecnie około 50 osób. Zalecenia odnoszą się do wielu kluczowych aspektów opieki klinicznej nad chorymi na cukrzycą. Poszczególne rozdziały przygotowywane były przez podzespoły koordynowane przez liderów.

Prof. dr hab. Irina Kowalska - jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych UMB, gdzie pełni funkcję kierownika. Jest autorem/współautorem ponad 90 prac oryginalnych. W latach 2015-2019 była członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, gdzie pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Nagród. Pani profesor jest również członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na lata 2019-2023, gdzie pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz członkiem Zespołu Ekspertów ds. Zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W 2021 roku przez Walne Zebranie członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego Pani Profesor została wybrana na prezesa elekta (kadencja 2023 - 2027). Jest lekarzem specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii.

Oglądaj na żywo


W programie "Pogadajmy o cukrzycy" porozmawiamy z Panią Prof. dr hab. Iriną Kowalską o aktualnej, najnowszej wersji Zaleceń klinicznych dotyczących postępowania u chorych na cukrzycę na rok 2022. Dowiemy się, jakie nowości pojawiły się w Zaleceniach i jakich zmian dokonano na podstawie nowych danych. Pani profesor przybliży nam temat wytycznych i wyjaśni, dlaczego tak ważne jest, aby stale aktualizować swoją wiedzę o cukrzycy i stosować się do najnowszych założeń leczenia cukrzycy.

Widzimy się na żywo w piątek, 1 kwietnia 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z prof. dr hab. Iriną Kowalską, 1 kwietnia o godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line