Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z cukrzycą

12 WSKAZÓWEK JAK DŁUŻEJ ŻYĆ Z CUKRZYCĄ - pobierz bezpłatnie nowy poradnik o cukrzycy

źródło: oprac. własne, dodano: 30 marca 2022 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

Poradnik "12 wskazówek jak dłużej żyć z cukrzycą", autorstwa dr nauk o zdrowiu Beaty Stepanow, doświadczonej pielęgniarki diabetologicznej, to publikacja, którą każdy może pobrać bezpłatnie na naszym portalu mojacukrzyca.org, ze strony Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz ze strony www kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą".

Oryginalna i przystępna formuła Poradnika pomaga czytelnikowi przyswoić ważne treści oraz zachęca do szukania rozwiązań i wyciągania wniosków. Każdy rozdział zawiera przekaz edukacyjny, jasno sformułowane, proste porady i kończy się przesłaniem, które może stać się inspiracją do wprowadzenia zmian zarówno w procesie leczenia, jak i codziennym życiu.


- Z Poradnika można dowiedzieć się nie tylko, jak rozpoznać cukrzycę, obliczyć BMI, interpretować wyniki poziomu glukozy, ale także jak zmienić nawyki żywieniowe i prowadzić aktywny tryb życia oraz jak osiągać zamierzone cele w dbaniu o zdrowsze i dłuższe życie, bo najważniejszy czas, aby zrobić coś dla swojego dobra jest pomiędzy wczoraj a jutro - mówi dr Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej.

Pacjenci znajdą także w Poradniku odniesienia do najnowszych wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w zakresie czynników ryzyka wystąpienia choroby, norm dotyczących kaloryczności posiłków czy indeksu glikemicznego, jak również zaleceń klinicznych w postępowaniu z chorymi na cukrzycę. Ponadto z Poradnika dowiemy się również, dlaczego porównywana jest do konia trojańskiego i jakie znaczenie ma zegar edukacyjny.

W poradniku "12 wskazówek jak dłuższej żyć z cukrzycą" zawarta jest wiedza niezbędna każdemu pacjentowi z cukrzycą. Opanowanie jej, choćby w części i wdrożenie w życie zawartych w publikacji zaleceń gwarantuje tytułowe "Dłuższe życie z cukrzycą" - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W dodatku treści zawarte w "12 wskazówkach..." są podane w sposób bardzo atrakcyjny graficznie, co pozwala na ich szybkie i trwałe przyswojenie. To lektura obowiązkowa dla każdego pacjenta z cukrzycą. - przekonuje prof. Leszek Czupryniak.


Poradnik powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą" mającej na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy oraz związanych z nią zagrożeń ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych.

- Wszystkie wskazówki zawarte w poradniku są niezwykle istotne zarówno dla osób chorych na cukrzycę, jak i ich bliskich. Tak jak pisze autorka w 12 rozdziałach poradnika, odpowiadając na 12 pytań i podejmując się 12 zadań każdy może pomóc sobie i dzięki temu dłużej żyć z cukrzycą. Według mnie to najbardziej aktualna, pod względem zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, pozycja na rynku. Polecam każdemu lekturę tego poradnika, szczególnie, że jest on dostępny za darmo. - powiedział Jerzy Magiera podczas spotkania prasowego.

Pobierz poradnik bezpłatnie
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z cukrzycą: 12 WSKAZÓWEK JAK DŁUŻEJ ŻYĆ Z CUKRZYCĄ - pobierz bezpłatnie nowy poradnik o cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line