Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wózki inwalidzkie dopasowane do potrzeb

Artykuł sponsorowany, dodano: 13 kwietnia 2022 r.

Osoba niepełnosprawna, która korzysta z wózka inwalidzkiego powinna dobrać sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. Dzięki temu zyska komfort oraz zwiększy w miarę możliwości poziom swojej aktywności. Standardowy wózek inwalidzki idealnie sprawdzi się w momentach przejściowych, kiedy wiemy, że jeżdżenie na nim to jedynie chwilowy obowiązek. Jaki wózek inwalidzki wybrać na dłużej?

To wszystko zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz poziomu niepełnosprawności. To także ważne, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Jeżeli podróżuje dużo samochodem, który ma niewielki bagażnik, dobrze jest postawić na wózek przeznaczony do transportu z możliwością szybkiego demontażu kół. Koła tylne to element, który zajmuje najwięcej przestrzeni po złożeniu.

Oczywiście wybór wózka powinien zostać skonsultowany z lekarzem prowadzącym czy lekarzem fizjoterapeutą, który prowadzi rehabilitację.

Na rynku dostępne są także bardzo lekkie wózki przeznaczone do aktywnej rehabilitacji. Aluminiowy wózek inwalidzki jest bardzo zwrotny oraz lekki, dzięki czemu osoba na nim jeżdżąca może śmiało zwiększyć swoją aktywność fizyczną. To tak zwane wózki aktywne.

Elektryczny wózek inwalidzki

Istnieją także rodzaje wózków inwalidzkich, które przeznaczone są dla osób nie mogących wprawić ich samodzielnie w ruch. Są to wózki elektryczne. W pierwszej kolejności powinno się zawsze rozważyć wózek manualny, gdyż jest to swojego rodzaju forma wysiłku fizycznego oraz rehabilitacji. Taki ruch także poprawia samopoczucie osoby jeżdżącej na wózku.

Niektóre wózki ręczne mają możliwość dołożenia dodatkowego napędu elektrycznego, dzięki czemu zyskujesz sprzęt dwa w jednym. Wózek elektryczny jest idealny na dłuższe dystanse, jednak do codziennego poruszania się zdecydowanie lepiej sprawdzi się ręczny. To także wygodny dodatek w przypadku, kiedy osoba jeżdżąca na wózku wymaga pomocy opiekuna. Wtedy wózek ten jest po prostu lżejszy.

Bardziej rozbudowane modele posiadają dodatkowe udogodnienia takie jak odchylane podłokietniki czy wyjmowane podnóżki, a także wyjmowane podłokietniki. Dzięki temu wózek może zostać dopasowany do potrzeb użytkownika.

Podczas wyboru wózka należy zwrócić uwagę nie tylko na preferencje użytkownika, ale także możliwości lokalowe. Należy sprawdzić szerokość siedziska oraz to czy w danym mieszkaniu jest możliwość przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami.

Wózek wyposażony w niezbędne akcesoria

Dla osób, które wymagają całodobowej opieki i nie mogą samodzielnie wstawać stworzono wózki z funkcją toalety. Tapicerka wykonana z odpornego materiału sprawia, że czyszczenie takiego wózka jest dużo łatwiejsze. Większość posiada profil aluminiowy oraz regulowane podnóżki. Wózki inwalidzkie z funkcją toalety sprawdzą się dla osób ze schorzeniami neurologicznymi. Posiadają one stabilną konstrukcję oraz profilowane siedzisko.

Koła przednie oraz tylne koła są odpowiednio wyważone, dzięki czemu nie musimy obawiać się o niską stabilność wózka. Posiadają także dodatkowe zabezpieczenia oraz osłonięcie przed uszkodzeniami wynikłymi z niekontrolowanej realizacji potrzeb. To znacznie ułatwia codzienną pielęgnację opiekunom.

W wyniku schorzeń neurologicznych pacjenci nie kontrolują oddawania moczu. Wynika to z faktu, że aktywność pęcherza moczowego jest regulowana przez układ nerwowy centralny oraz obwodowy. W wyniku wielu chorób neurologicznych ulega to uszkodzeniu, a jego funkcjonowanie jest znacznie zaburzone. To rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, którzy przez większość dnia przykuci są do wózka.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Wózki inwalidzkie dopasowane do potrzeb
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line