Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Lila Moss przyszła na Met Galę z widoczną pompą insulinową i sensorem do monitoringu glikemii

źródło: oprac. własne, dodano: 10 maja 2022 r.

19-letnia modelka, Lila Moss, to córka znanej modelki Kate Moss. Podczas tegorocznej uroczystej Met Gali zaprezentowała się w sukni, przez którą widać było pompę insulinową, a na ramieniu sensor do monitorowania glikemii. Lila Moss ma cukrzycę typu 1. W dniu 7 maja na antenie TVN24 o cukrzycy i sytuacji diabetyków w Polsce opowiadała Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska.

Jak podaje "Jastrząb Post" MET Gala to jedno z najważniejszych wydarzeń amerykańskiego show-biznesu. Jest to prawdziwe i największe święto mody w przemyśle rozrywkowym. Impreza od 1995 roku jest organizowana w gmachu nowojorskiego Museum of Art. Tam zbiera się śmietanka towarzyska świata muzyki, mody, filmu i polityki. Za organizację gali odpowiada Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego wydania Vogue. Ona też wybiera gości i rozsyła zaproszenia. Nie każda z gwiazd ma bowiem wstęp na prestiżowy czerwony dywan.

Córka Kate Moss miała na sobie bardzo nowoczesny sprzęt, który w Polsce nie jest jeszcze aż tak rozpowszechniony. W naszym kraju szeroko dostępne są inne, klasyczne pompy. Dla dzieci, młodzieży i osób do 26. roku życia są one refundowane.

- Zakup takiej pompy zależnie od typu, to jest od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast potem trzeba ją jeszcze utrzymać za nawet kilkaset złotych miesięcznie. (...) To nie jest urządzenie, które zastępuje człowieka. Człowiek musi wiedzieć, jaki ma poziom cukru i regulować podaż insuliny. Więc żebyśmy też nie mieli błędnego przekonania, że to jest urządzenie, które kompletnie zwalnia z odpowiedzialności za cukrzycę - zauważyła Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków na antenie TVN24.


Z kolei na prawym ramieniu Lila Moss miała niewielkie okrągłe urządzenie monitorujące poziom glikemii. Zarówno pompa insulinowa, jak i system monitoringu glikemii pomagają diabetykom w walce z chorobą. Kate na co dzień się z nimi nie rozstaje. Znacznie ułatwiają jej one życie i codzienne funkcjonowanie. Modelka udowodniła tym samym, że nie jest to powód do wstydu, a jej zachowanie spotkało się z bardzo pozytywną reakcją.

Nagranie całej rozmowy można obejrzeć na stronie TVN24.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~jolant  IP: 89.76.121.xxx(2022-05-18 21:59:29)
Korporacje farmaceutyczne są bezlitosne. Wykorzystują chorych bezpardonowo do reklamy swoich produktów które i tak niczego nie leczą. Jeszcze nikt nie wyzdrowiał od pompy ale paru za to umarło bo nie upilnowali pompy która bez przerwy pompuje insulinę. Wystarczy zapomnieć o jednym posiłku i na Powązki.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Lila Moss przyszła na Met Galę z widoczną pompą insulinową i sensorem do monitoringu glikemii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line